Як зберегти продуктивність на фрилансі під час війни

Як зберегти продуктивність на фрилансі під час війни

Ви чули про ефективність телеграм роботів? Конструктор ботів телеграм від filandor. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Питання продуктивності актуальне в різні часи та в різних умовах. З початку війни у ​​деяких людей можуть з’явитися такі думки: «Що робити, якщо раптом через стрес продуктивність почнеться знижуватися?» Відразу заспокою, що стрес — це необхідний стимул для розвитку. Головне те, що ми обираємо робити зі стресом. У цій статті разом з психологом ми розберемо це питання, а також навчимося покращувати свої результати.

Як адаптуватися до нових реалій

Українці — сильна нація. Хтось працює 24/7, хто зараз накопичує сили, хтось працює в ЗСУ та працює з волонтерством. Якщо почати ставитися до цієї надпродуктивності як до нової норми, то ми менше втомлюємось. Це не буде критично на нас впливати. Можемо порівняти зі спортом: раніше ви тренувалися 2 рази на тиждень, а згодом дійшли до 5 тренувань. Це нова норма, до якої адаптуються. Це ваше особистісне зростання.

Стрес викликають зовнішні фактори, але навіть нічим не помітні ситуації ми можемо сприйняти, як щось жахливе для себе. До того ж ми можемо нафантазувати собі проблеми й у них повірити. Звучить дивно, правда? Це відбувається, або коли нам нудно, або коли ми звикли думати певним, не дуже ефективним чином.

Саме тому для профілактики стресу варто звертати увагу на свої думки. Якщо вони на тему ситуації в країні й вас збивають від досягнення цілей, то це варто приділити увагу. Тривога є різна — ситуативна та фонова. Важливо навчитися розрізняти та знати, що із цим робити. Підкреслю: все, що відбувається у світі, має нейтральний відтінок, і тільки наше сприйняття ситуації, наші думки щодо цього відносяться до подій негативних чи позитивних.

Ситуативна тривога — це коли для неї є реальні причини. Ми розуміємо, що щось конкретне може якось нас стосуватися. Ця тривога готова і виводить нас на потрібну діяльність. Її можна використовувати з користю для себе. Наприклад, у вас є хвилювання, що долар може зрости. Тоді варто сконцентруватися на тому, щоб підвищити вартість своїх послуг. Це адекватна тривога, яка відразу ж спонукає до пошуку відповідей на запитання: «Що я можу зробити, щоб серцево-судинну хворобу та зупинити стрес?»

Фонова тривога — це коли ви весь час хвилюєтеся з приводу чогось, але для цього немає реальних причин. Якщо ви постійно думаєте про негативну ситуацію, то це навпаки можна заважати працювати. Це називається румінація. Якщо відчуваєте, що ви охоплюєте фонова тривога, то поставте собі запитання: «З якою наказом я про це думаю та як можу покращити погіршення?»

Якщо ж впоратися самому важко, можна знайти до психолога чи коуча.

Психологія військового часу: як допомогти собі та іншим

Розповіли про те, як упоратися з нервовою напругою під час війни. Також зібрали контакти для отримання безкоштовної допомоги від експертів.

Як зберегти продуктивність на фрилансі під час війни

Тепер, коли ми трохи ознайомилися з психоосвітою та профілактичною стресом, перейдемо до конкретних рекомендацій, щоб не тільки зберегти, а й збільшити продуктивність.

6 способів збільшити продуктивність

Рекомендую використовувати такі способи підвищення продуктивності:

  1. Знайдіть сенс. Розумійте, які цінності роботи відповідають вашим внутрішнім цінностям, сьогоднішнім цілям та планам розвитку.

    наприклад:

  • я виконую зараз цю роботу, після це відповідає моїм планам щодо підвищення в майбутньому;
  • я хочу втримати роботу в непрості часи;
  • я бажаю допомогти родині матеріально;
  • ця робота розвиває конкретні навички.

2. Розділяйте. Намагайтеся не працювати та відпочивати в одному й тому самому місці. Якщо є можливість, користуйтеся коворкінгом або працюйте в кафе. Також як варіант можна працювати в іншій кімнаті чи на кухні. Важливо, щоб місце відпочинку не асоціювалося з роботою.

3. Тайм-менеджмент. Плануйте роботу за роки, щоб була структура. Мета тайм-менеджменту — не зробити з вас роботу, а орієнтовно організовувати день, щоб ви економили та не втрачали свій час. Також приділяйте увагу плануванню вихідних. Випишіть, чим саме ви б хотіли зайнятися, та дотримуйтеся плану.

Фріланс у період війни: як оптимізувати час та ресурси

Як фрилансерам налагодити робочий режим та оптимізувати час на реалізацію проєктів в умовах війни. Поради від спеціалістів.

Як зберегти продуктивність на фрилансі під час війни

4. Відпочивайте. Обов’язково відновлюйтеся. Життя та робота — це не спринт, а марафон. Якщо достатньо не відпочивати, то втома накопичуватися. Вам важливо бути надефективним протягом кількох днів чи збереження продуктивності протягом тривалого часу? Тому піклуйтеся про себе та зверніть увагу на сон, хобі.

5. Менше стресів. Дозуйте читання новин. Також приділіть увагу своєму оточенню. Намагайтеся спілкуватися з людьми, які поділяють ваші цінності та підтримують вас. Якщо ви будете знаходитися серед ефективних людей, то із часом переймайте їхні звички та захочете не відставати від них.

6. Хваліть себе. Коли ми в потоці праці, то можемо не помічати, як досягаємо встановлених цілей. Згодом це можна вважати нормою — летіти вперед, не озираючись. У такому шаленому ритмі нам може здатися, що нічого не змінюється й ми стоїмо на місці. Але це не так. Ви просто не звертаєте увагу на досягнення. Записуйте свої цілі та помічайте досягнення їх. Робіть аналіз раз на місяць.

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Основні правила, як стати ідеальним фрилансером. Використовуючи ці поради, ви збільшуєте свою цінність як фрилансер, а водночас і своїх заробітків.

Як зберегти продуктивність на фрилансі під час війни

Підіб’ємо підсумок

Підбиваючи підсумок, хочу оцінити: якщо ви будете відслідковувати свій психологічний стан, то легко зможете зберегти продуктивність. Важливо те, як ви ставитеся до стресу: чи це щось руйнуюче, чи, навпаки, ваша найближча зона зростання. Не створюйте собі стрес, адже з будь-якої ситуації можна вийти переможцем. Інструменти для цього у вас вже є.

Запам’ятайте: ми самі відповідальні за свій настрій та свою продуктивність!

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/iak-zalishatisia-produktivnim-na-frilansi-pid-chas-viini/

Related posts