Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

Якщо ви бажаєте створити сайт безкоштовно, зробити це можна тут. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Інтерес навколо NFT не вщухає. Нещодавно ми випустили кейс, у якому розповіли, як фрилансери на Freelancehunt створюють картинки з дохідністю в 6 000%. Але не тільки замовники можуть добре заробити на цій темі. Дизайнери, які створюють NFT, також підтримують гідні гонорари за свою роботу.

Сьогодні продовжуємо актуальну тему і спілкуємося з дизайнеркою Анною Баум, яка професійно малює NFT. Анна працює на сервісі вже 9 років. Вона розповідає, як з нуля розібралася в темі NFT, а згодом змогла заробити на створені колекції $6000 за 5 днів. Також діліться корисними рекомендаціями, які після фрилансерам розвиватимуться й зароблятимуться в цій сфері.

Про досвід у створенні колекції

— Анно, який у вас досвід у створенні NFT, що цікавого було під час роботи?
— Я потрапила в цю сферу випадково кілька років тому. Просто малювала різні анімації та виставляла в TikTok. І одного разу мені в коментарях написав, чому б не продати ці картинки як NFT. Тоді почала цікавитися цією темою, вивчати, що такі генератори та як усе працюють. Фактично я сама надавала повний спектр послуг, а зараз навіть вчуся писати смарт-контракти.

Смарт-контракт (англ. smart contract — «розумний контракт») — різновид угоди у формі закодованих математичних алгоритмів, укладення, зміни, виконання та розірвання, які дозволяють не використовувати комп’ютерні програми (блокчейн-платформи). Там вписаний власник, його криптогаманець, відсоток від продажу художника, усі умови щодо колекції.

Я повністю вивчила, як можна зробити картинки у Photoshop, Illustrator, 2D-програмах. Наприклад, до програми Blender існує спеціальний генератор, який генерує колекції з 10-20 тисяч картинок.

генерування — це автоматичне накладання шарів один на один, завдяки чому підтримуються тисячі різних варіантів картинок. Наприклад, фон, тулуб, обличчя, одяг, взуття, аксесуари тощо. Окремі властивості, як-от очі якогось кольору, будуть більш рідкісні. Тому різні картинки в колекції мають із часом різну цінність. Може бути картинка, яка зібрала всі риси, які, наприклад, зустрічаються тільки в 1% картинок з 10 000.

NFT вигідні саме тим, що можна згенерувати величезну колекцію та продати її. Крім того, якщо 1 одиниця продається за 10 чи 20 доларів, без додаткових витрат можна добре заробити.

Найвідоміші генератори:

 • Генератор 2D — HashLips.
 • Генератор 3D — Blend My NFTs (генерує колекції картинок, 3D-моделей, анімацій).

У Blender пропонуються різні приклади деталей (риси обличчя), а далі він сам генерує варіанти.

— Які у вас були цікаві колекції?
— Найцікавіше, напевно, було на самому початку, коли я ще мало що зрозуміла в NFT. Це була робота з Terra Unicorns. Вони звернулися до мене з однією досить об’ємною моделлю, у якій було понад 200 окремих елементів, що мали генеруватися. У компанії горіли дедлайни — було оплачене місце, коли вони мали запустити колекцію, а самої колекції не було. Я зробила колекцію з 8088 картинок, яку розпродали.

Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам
Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

На них вони тоді заробили близько $400 тис. За 5 днів роботи з ранку до ночі мені заплатили $6000.

Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

Заробіток на NFT дуже залежить від рівня дизайнера, після чого в цій сфері завжди потрібно розвиватися. Зараз уже з’явилися картинки не просто в гіпер 3D, а в реалізованій, тому важливо постійно прокачувати свої навички.

Найбільша частина в продажах NFT — це маркетинг. На цій послузі також можна заробляти, але потрібно в цьому орієнтуватися. Спочатку малюють колекцію, створюють сайт, пишуть смарт-контракт, але потім цю колекцію потрібно продати. Без PR це неможливо зробити.

Як фрилансерам почати працювати з NFT

— Як фрилансерам почати працювати з NFT? Що потрібно зробити, щоб до них прийшли заявники?
— Чим інший дизайнер, який малює просто картинку та NFT? У принципі, нічим. Але для NFT-дизайнера буде великим плюсом, якщо він у той час сам згенерувати колекцію. Розібратися з генераторами нескладно, всі інструкції є на YouTube. За кілька разів буде все зрозуміло.

Наприклад, замовник приходить із завданням зробити колекцію з 10 000 різних котиків, і дизайнер її малює. Тобто на виході замовник отримує повну послугу. Тому якщо ви все це вмієте робити, зростає ймовірність, що видаєте це замовлення. Або, як приклад повного циклу послуги, ви можете зробити для замовників дизайн з версткою — це вже буде готовий продукт.

— Чи потрібно мати цікаві роботи в портфоліо, щоб замовники звернули на вас увагу?
— Так, звичайно, як і в будь-якому замовленні в сфері дизайну, коли замовник себе уявляє певний стиль і шукає його в портфоліо фрилансерів.

Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

— Чи може фрилансер сам намалювати колекцію та викласти її на маркетплейсі?
— Можна просто згенерувати колекцію для себе та спробувати її продати. Але потрібно вникнути в цю тему. Можна піти таким шляхом: берете найпопулярнішу колекцію, яка добре продається, та робіть щось таке. У мене були такі замовлення, коли потрібно зробити щось схоже на популярні колекції.

І це реально продається, бо попит створюють інвестори, які купують або намагаються вигідно купити колекцію, поки вона ще непопулярна чи її щойно виставили. Створюють двіж навколо неї, підвищують статистику і так приваблюють нових інвесторів, які торгують ці NFT.

— Якщо дизайнер уже розібрався з генератором, де йому дивиться, які колекції зараз популярні?
— Найпопулярніші маркетплейси, де ви складаєте колекцію:

Які кроки потрібно зробити фрилансеру, щоб розповсюдити свою колекцію

— Скільки фрилансеру потрібно заплатити і що зробити, щоб розпустити Публикуйте свою колекцію, наприклад, на OpenSea?
— Є кілька нюансів:

 1. Оплата залежить від блокчейну.
 2. Фрілансеру потрібен смарт-контракт. У цьому потрібно або розбиратися самому, або когось наймати. Маркетплейси його прописують, тобто можна просто поштово завантажити роботу. А от для колекції все-таки бажано мати смарт-контракт. Також там указується роялті у відсотках творчої колекції.
 3. До кожної колекції має бути документ. Є класний сервіс thirdweb із заготовками, де потрібно просто вписати свої дані, і він згенерує документ. Це коштує недорогого.
 4. Мало просто викласти колекцію на OpenSea. Вам потрібно піарити, створювати ком’юніти в Twitter та Discord, а також сайт, звідки люди будуть мінтити.

  наприклад ком’юніті в Twitter:

Також дизайнер може створити колекцію, роздрукувати на OpenSea та сам заплатити за всю м’яту (тобто процес створення цифрового активу з його реєстрацією в блокчейні). Залежно від блокчейну потрібно заплатити за 1 картинку разово від $20 і вище. Якщо колекція велика, зрозуміло, що це буде дорого. Але це майже безплатні блокчейни, наприклад, Polygon.

5. Для продажу колекції добре, коли за картинкою стоїть якась цінність для власників NFT чи більшої спільноти, utility. Надання цінності — це один зі швидких способів створити позитивний імідж бренду та залучити інвесторів.

Топ-7 прикладів найкращих ідей утиліти NFT:

 • Пропонуйте власні товариства з логотипом вашого проекту.
 • Співволодіння нерухомістю у Метавсесвіті.
 • Розподіл прибутку з власниками.
 • Пожертви на благодійність.
 • Доступ до ексклюзивних подій чи предметів.
 • Організуйте giveaway/airdrop — безплатну роздачу обмеженої кількості NFT першим користувачам.
 • Запропонуйте DAO — децентралізовані автономні організації, які надають право голосу щодо управління проектом.

— Чи може дизайнер створити колекцію та розповісти її, щоб привернути увагу замовників? Чи можна у такий спосіб її продати?
— Краще так не робити, бо колекція, яка просто розміщена і не продається, навряд чи викликає інтерес. Усі на це сподіваються, але ймовірність дуже низька. Бо якщо замовник подивитись, що колекція не продається, у неї 0 обороту, то в ньому виникнути питання.

Порада дизайнерам: більш оптимальний варіант — викладіть колекцію просто в портфоліо, покажіть, який у вас є різні персонажі та варіації до нього. Це більш привабливо для замовника. Щоб ваші роботи зацікавилися, додавайте теги, викладіть кілька різнопланових колекцій. Це важливо, потім часто замовники шукають картинки в певному стилі або схожі на найпопулярніші колекції. Також потрібно постійно слідкувати за трендами, які швидко змінюються. Для цього просто зайдіть на OpenSea і подівіться в топ-100 колекцій, які продаються.

Є ще один спосіб продемонструвати роботу з розрахунком на те, що вона комусь подобається, — піти в мистецтво. Тобто виставляти не колекції, а окремі роботи. Є більше шансів їх добре продати, якщо вони викличуть інтерес.

— Чи повинен дизайнер, який хоче займатися NFT, мати які певні скіли? Які інструменти для роботи маєте використовувати?
— Можна починати з Photoshop, Illustrator, 2D-програми, але перевагою буде знання 3D-програми. Легко почати з Blender, залишивши безкоштовний, до нього є багато інструкцій і в ньому легко працювати. Також я часто працюю в Cinema 4D. Або можете вибрати програму, яка вам до душі. Зараз усе швидко змінюється, тому постійно потрібно вивчати нові програми й слідкувати за новинками.

Ще б раділа звернути увагу на програмне забезпечення Штучний інтелект (AI, штучний інтелект), якого зараз з’явилося дуже багато. Вони генерують картинки за описом, є можливість створити 3D-персонаж і таке інше. Це все можна використовувати в роботі з NFT.

Як заробити на NFT $6000 за 5 днів — поради дизайнерам

Переваги роботи на сервісі Freelancehunt

— У чому для вас переваги Freelancehunt перед іншими сервісами?
— Вперше на Freelancehunt кращі умови для співпраці та низька комісія. Бо коли, наприклад, від мого чека відривають 20%, як і на інших сервісах, це дуже відчутно.

По-друге, на цих службах багато некваліфікованих як замовників, так і фрилансерів.

На великих біржах це погано контролюється. На Freelancehunt знайдете більше хороших, відповідних замовників і більш професійні фрилансери.

І по-третє, Freelancehunt є конкурентоспроможним, навіть якщо порівнювати з Upwork та Fiverr. У вас система побудована більше для людей, тому що там із цим складніше.

Також тут немає нюансів з рейтингом — він або поганий, або хороший. На деяких сайтах зовсім незрозуміла система статистики. Недостатньо мати хороші відгуки, роботи в портфоліо. Потрібно, щоб завжди були активні контракти. Але якщо ти був у відпустці, хворих чи допрацьовував, наприклад, 2 великі контракти і не брав нові, статистика дуже падає. Із цієї причини в тебе не буде нових замовлень. І це закрите коло.

— Що бажаєте фрилансерам, які хочуть почати працювати з NFT?
— До того часу поки буде новий зліт у сфері NFT, рекомендую розібратися в цій темі. Виконавців, які роблять класні колекції, усе ще мало.

Є багато дизайнерів у різних напрямках, але дизайнерів саме NFT не дуже багато, бо загалом уся NFT-ком’юніти у світі ще така не велика. Це ринок, де буде ще багато роботи для всіх. Ця нова можливість стати успішним, розбагатити у наступні 5 років.

Дякуємо Анні за інтерв’ю і бажаємо ще багато вдячних замовників та цікавих проектів.

Висновок

Які стати успішним дизайнером у сфері NFT:

 1. Не гайте часу і починайте розбиратися в цій темі.
 2. Опануйте програми для 2D та 3D-моделювання. Вивчайте нові інструменти та слідкуйте за новинками.
 3. Навчиться генерувати колекції.
 4. Надавайте замовникам повний спектр послуг — від створення картинок до підписання смарт-контракту та просування колекції. На додаткових послугах також можна заробляти.
 5. Наповніть портфоліо цікавими роботами, щоб привернути увагу популярних замовників. Щоб вашими роботами зацікавилися, викладайте різнопланові колекції.
 6. Знайдіть нові ідеї та черпайте натхнення на популярних маркетплейсах з продажу NFT.
 7. Заробіток у сфері NFT залежить від професіоналізму дизайнера, тому постійно розвивайтеся.

Хочете заробляти на NFT? Скористайтеся порадами Анни та зробіть перші кроки в цій сфері просто зараз.

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/iak-dizainieru-zarobiti-na-nft-6000-za-5-dniv/

Related posts