Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Ви чули про ефективність телеграм роботів? Конструктор ботів телеграм від filandor. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Співпрацювати з фрилансерами на Freelancehunt просто і безпечно. Ми стараємося робити все для цього, щоб замовники змогли успішно закрити свої задачі, якими вони прийшли на сервіс. Але іноді при роботі над проектом появляються підводні камни, які залежать від людського фактора. Ми підготували інструкцію, як діяти в різних ситуаціях, якщо виникають труднощі при співпраці з фрилансером.

Найбільш поширені ситуації і шляхи їх рішень

Розповідаємо про тех проблемних ситуацій, які виникають під час роботи над проектом частіше всього, і підскажем, як їх вирішити. Надеемся, наші рекомендації допоможуть вам краще налаштувати робочі процеси з виконавцем.

Фрилансер перестал виходити на зв’язок

Що робити, якщо ви узгоджували з умовами виконання, зарезервували оплату, але фрилансер перестав виходити на зв’язок? Якщо після всіх узгоджених виконавців не почали працювати над задачею, ви втратите час і не отримаєте результату. Вам потрібно буде шукати іншого фрилансера, а це додатково потрачене час і нерви.

рішення: зверніться в арбітражну комісію, щоб вона запросила фрилансера дати зворотний зв’язок у Рабочій області проекту. Якщо відповідь від виконавця не буде, арбітраж може закрити проект без виконання та повернути заказчику гроші.

Результат роботи не відповідає очікуванням

Часто буває так, що сторони утвердили ТЗ, але не оговорили всі деталі. Наприклад, як саме повинна працювати та чи інша кнопка, який потрібен інтерфейс, як розмістити блоки в лендингу, у якому форматі здавати роботу. В підсумку фрилансер виконує задачу на своє утримання, а результат не відповідає очікуванням.

рішення: уточнювати всі деталі на етапі узгодження умов на проекті та обов’язково фіксувати їх у Робочій області. Щоб зробити це не просто кредитування, а якусь конкретну структуру, картинки, розташування блоків і так далі.

Що ще почитати на цю тему:

Как согласовывать условия проекту з фрилансером

Розкажіть, що необхідно учитися і на що звертати увагу при узгодженні умов проекту з фрилансером на Freelancehunt.

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Некорректное поведение фрилансера

Бывает так, що ви почали роботу, але фрилансер хаміт, веде себе некоректно, не підтримує правильну дію переписки. У цьому випадку замовник приймає рішення припинити співробітництво. Виконавець не уміє правильно комунікувати, тому проект не може бути виконаний.

рішення: зверніться в арбітраж, щоб закрити проект і повернути гроші. У вас буде можливість знайти другий фрилансера і успішно завершити проект.

Що ще почитати на цю тему:

Як заказчикам правильно давати зворотний зв’язок

Конструктивний діалог — ключ до плодотворного і довгострокового співробітництва. Поговорим о том, як правильно давати зворотний зв’язок фрилансерам.

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Додаткові витрати, або Не все включено

Один із варіантів розвитку подій, які зустрічаються при роботі над проектом. Фрилансери починають працювати, а потім в Робочій області сбрасують свої платіжні дані, мотивуючи тем, що їм необхідно оплатити якісь сервіси чи послуги. Не рекомендуємо переводити гроші, адже якщо проект не буде успішним, ви зря потратите кошти.

рішення: заздалегідь обговоріть умови проекту, щоб не виникло жодних додаткових плат, і не переведіть гроші. Якщо для роботи над задачею потрібно оплатити певні сервіси, закладайте загальну суму в бюджет Сейфа.

Закриття проекту до отримання і перевірки результату

Фрилансер просить закрити проект до того, як замовник отримав кінцевий результат, і обіцяє виконати його після закриття. Заказчик підтверджує виконання проекту і закриває його. Тут може бути два варіанти розвитку подій:

  1. Фрилансер не виконує роботу.
  2. Фрілансер завершує роботу, але після завершення проекту з’ясовується, що що-то не працює або не працює, як планується, проект уже закритий.

рішення: ніколи не закривайте проект до того, як отримав результат у повному обсязі та повністю його протестували. По правилам сервісу, у замовника є 3 дні на перевірку роботи. Якщо вам потрібно перевірити, наприклад, як працює сайт, закладайте значення в терміни виконання проекту ще 30 днів на перевірку. Закривайте проект тільки тоді, коли фрилансер виповнив роботу в повному обсязі та відповідно до ТЗ. Работая через Сейф, ви нічим не ризикуєте: немає роботи = немає оплаты.

Якщо ж замовник закриває проект як успішно виконаний, він автоматично підтверджує, що фрилансер здає роботу в термін і повністю відповідає технічним завданням. Соответственно, арбітраж також не допоможе. Потом пред’явити які-небудь претензії виконання буде неможливо.

Задача не відповідає кваліфікації фрилансера

Виконавець не вникнув у суть проекту і через час з’ясувалося, що він не зможе виконати завдання, попросту не охопить компетенції. Заказчик не завжди розбирається у всіх нюансах, а фрилансер не особливо прагне задавати уточняючі питання. Після завершення проекту з’ясовується, що замовник отримав зовсім не то, на що розрахував.

рішення: внимательно вивчайте профіль фрилансера, просіть надати приклади робіт у подібній сфері. При узгодженні умов уточняйте, все чи деталі зрозумів фрилансер. Якщо виконавець не задає уточнюючих питань, це повинно насторожити.

Що ще почитати на цю тему:

Як вибрати виконавця на фрилансе

Розповідали, як вибрати одного виконавця на фрилансе серед кількох кандидатів. Вибрали ключові критерії вибору.

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Общение в сторонніх мессенджерах

Якщо переписку та общение за проектом замовник і фрилансер ведуть за межами платформ, ми не можемо гарантувати безпеку такого співробітництва та збереження засобів.

рішення: Общайтесь тільки в Рабочей области проекту. Усі домовленості з інших мессенджерів мають бути перенесені в РО та підтверджені своїми сторонами. При наявності домовленостей у Рабочій області арбітражу не слід звертати увагу на переписку в сторонніх мессенджерах.

Безпечне співробітництво з фрилансерами — тільки через Сейф.

Як заказчику безпечно працювати на фрилансе з виконавцями

Найдоступніший спосіб безпечно співпрацювати з виконавцями на фрилансе — користуватися сервісом Сейф. Расскажем о нем подробнее.

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Якщо потрібно змінити умови проекту

Що робити, якщо замовник хоче змінити умови проекту, коли вони вже узгоджені, чи просять додаткову доробку? Іноді виникає необхідність виконання проекту або внести значущі роботи в ході виконання завдань.

рішення: створіть второй проект. Важливо правильно його оформити: написати корректное ТЗ, указати терміни, сумму, узгодити з фрилансером умови. Ви можете створити Персональний проект із темою же фрилансером, з яким уже почали співробітництво, або знайти для роботи іншого виконавця.

Как запропонувати Персональний проект і вибирати фрилансера

Расскажем об ефективному способі пошуку виконавця — Персональному проекті. Що це таке, у яких випадках його пропонувати, за якими критеріями шукати фрилансера.

Як заказчику уникнути труднощів при роботі над проектом

Надаємо, наші рекомендації допоможуть вам завершити проекти на сервісі та співпрацювати з фрилансерами.

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/praktichieskaia-instruktsiia-kak-izbiezhat-trudnostiei-pri-rabotie-nad-proiektom/

Related posts