Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Ви чули про ефективність телеграм роботів? Конструктор ботів телеграм від filandor. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Кажуть, що ідеалу не існує. Але ж нам усім хочеться стати кращою версією себе і розвивати ідеальні навички, щоб стати найкрутішим у своїй справі.

Ідеальний фрилансер — це ідеальний віддалений працівник, який завжди є до чого прагне у своєму розвитку. Варто розуміти, що чим ближче ви до ідеального працівника на фрилансі, тим частіше буде поповнюватися ваша скринька постійних клієнтів та замовлень. Непогана мотивація, чи не так?

Сьогодні пропонуємо навести основні правила, як стати ідеальним фрилансером або хоча б бути поблизу на один крок до нього. Адже будь-який результат — це вже результат. Взявши до уваги ці обов’язкові поради, ви обов’язково збільшите свою цінність як фрилансер, а водночас і своїх заробітків. Тож читайте та намотуйте на вуса, навіть якщо у вас їх немає .

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Бути на зв’язку

Зворотний зв’язок дуже важливий, оскільки такий клієнт може залишитися спокійним, розуміючи, на якому етапі є його проект.

Звичайно, фрилансери не зобов’язані сидіти в чаті 24/7 з думкою: «А що як мені напише клієнт, а я сплю» . Бо (знаю по собі) новачки здатні йти на різні жертви, забуваючи, що всі ми люди й інші варто давати собі час для відпочинку.

Тому занотовуємо себе, що відповідати потрібно вчасно, щоб не змушувати клієнта турбуватися про свою справу. Ще краще, якщо заздалегідь проінформуєте замовника про час, коли ви на зв’язку, щоб для обох сторінок було зручно. Це полегшити взаєморозуміння між вами, і кожен залишатиметься спокійним.

Ставити реальні терміни

Багато разів помічала, як деякі фрилансери вказують найкоротші терміни, навіть якщо робота дуже складна за рівнем. Це, звичайно, круто, якщо ви можете виконувати роботу дуже швидко (ще й не забуваючи про якість), але більшою мірою тут працює зворотний лайфхак.

Я завжди вказую терміни з невеликим запасом, щоб у мене була змога раніше виконати об’єкт і в такий спосіб вразити замовника. Також ви створюєте свою рідну страховку. Якщо щось піде не так, у вас буде змога встигнути та не підвести клієнта.

Тепер повернімося до стратегії встановити мінімальні терміни, щоб нас вибрали, та уявимо, що тут щось пішло не так, а ви і до цього не сильно того й встигли. Як то кажуть, це повне фіаско, братан!

Тож завжди вказуйте реальні терміни із запасом, щоб можна було швидше закрити об’єкт і залишити клієнта задоволеним, що є нашою головною платою.

Адекватно оцінювати свої можливості

За терміни ми вже з’ясували, але приблизно те саме можна сказати про якість роботи. Усі розуміють, що кожному потрібно десь набратися досвіду, і це нормально, коли фрилансери мають різну якість роботи.

Але не варто брати за те, чого ви зовсім не вмієте, щоб знайти тільки клієнта. Так, можливо, вам вдасться його переконати, що він вибере саме вас, але в результаті ви також виконуєте цю роботу. Враховуючи, що ви цього не вмієте, імовірніше, зробіть тільки гірше, а на додаток видайте негативний відгук від клієнта.

Особисто я завжди намагаюся адекватно оцінити свої можливості. Побачивши проєкт, я розумію, що це можна зробити добре, а ось тут йому краще трошки підтягнути свої навички, бо на хорошому рівні я це не виконаю, а погана репутація мені не потрібна.

Звичайно, це справа кожного, хто вибирає для себе проєкти, але ідеальний фрилансер має вміти об’єктивно дивитися на свої можливості з боку.

Фріланс у період війни: як оптимізувати час та ресурси

Як фрилансерам налагодити робочий режим та оптимізувати час на реалізацію проєктів в умовах війни. Поради від спеціалістів.

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Не боятися ставити запитання

Часто фрилансери ніяк не ставлять важливі питання, щоб не набриднути замовнику і не викликати в ньому проблеми з непрофесійністю.

Але професійність відбувається саме в умні поставити запитання, бо це робиться для точного потрапляння в яблуко. Адекватний замовник також це розуміє, тому не можете поставити уточнювальні запитання, які повністю вам якісно виконують проект.

Звичайно, пам’ятаємо, що запитання мають доречні та чітко сформульовані, щоб клієнт пам’ятав нашу компетентність у своїй справі та не сумнівався в тому, що процес під контролем.

Якщо замовники не можуть чітко пояснити своє бачення та розуміння. Намагайтеся максимально точно обмінюватися запитаннями, думками та будь-якими чесними, якщо щось незрозуміло.

Правильна демонстрація своєї професійності

Я помічала, що коли мова йде про професійність, то фрилансери виділяються на деякі категорії:

  • ті, хто себе часто недооцінює;
  • ті, хто себе переоцінює;
  • фрилансери, які відчувають золоту середину у професіоналізмі.

Логічно, що остання категорія є найбільш правильною. Це знову про адекватність та об’єктивність. Мабуть, ви запитуєте мене, до чого це все?

До того, що коли клієнт приходить до вас із замовленням, він викладається на вас і хоче побачити професійність. Це нормально, якщо ви щось пояснюєте клієнту, адже якщо він може не орієнтуватися в деяких питаннях. Якщо ви забагато із себе дає крутого перця, навряд чи це викличе симпатію та прихильність, а скоріш, навпаки. Якщо демонструєте невпевненість і знецінення своєї індивідуальності, то втратите повагу та довіру. Тому варто знайти баланс у професійності. Вірте у себе, але ніколи не ставте себе вище за інших.

Також демонстрація професійності здійснюється через роботу в портфоліо. Варто додати найкращі приклади, які дійсно показують рівень професійності фрилансера. І один лайфхак: коли ви додали роботи, можете керувати їх порядком. Найкращі приклади варто поставити на 3 перших місцях, бо саме їх замовник бачить насамперед.

Знайте собі ціну

Багато хто зіштовхувався з проблемою «собівартості», а особливо на початкових етапах вільного плавання у фрилансі.

Ідеальний фрилансер цінує свою працю та знає, скільки коштують його послуги.

На Freelancehunt в профілі фрилансера є розділ «Спеціалізація», де ви можете вказати свої навички та вміння і вартість послуги. Ніколи не пиши клієнту щось типу: «Ну не знаю, скільки дасте?»

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

З власного досвіду знаю, що це важко, і деякі фрилансери готові працювати задарма. Але нас ще з дитинства вчили, що кожна праця повинна мати свою ціну.

Професіонал та ідеальний фрилансер вміє цінувати свій час та своє старіння.

Спілкуйтеся із замовником правильно

Правильне спілкування з клієнтом — це половина успіху в роботі фрилансера. Тому вибудовувати гарні відносини зі своїми замовниками — також якісна навичка.

Хороший конект з клієнтом учасників правильно його розуміє, обійти своїх конкурентів і отримати найбільш цікаві та прибуткові замовлення.

Не об’єднуйте роботу та особисте. Так, із часом клієнт може стати для вас ближчим, але не варто забувати, що ви знаходитесь у статусі працівник/замовник. Не потрібно в процесі роботи розповідати клієнту про ваші сімейні проблеми чи про те, що у вас захворів хом’ячок і ви не знаєте, як його лікувати. Суто ділові відносини. Звичайно, приємний та легкий вайб між вами буде доречним, але не переходьте межу.

Залишайтеся щирим. Щирість завжди приваблює. Якщо краще сказати так, як є, аніж спробувати вигадати щось космічне.

Якщо ви ніколи не цікавилися, як краще комунікувати із замовниками, ви можете почитати про це в нашому блозі. Ознайомтесь із цією темою детальніше, адже це дуже важливо.

Як спілкуватися з клієнтами під час війни

Як спілкуватися із замовниками під час війни, будувати комунікацію та втримати довіру, розкажемо сьогодні.

Як стати ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt

Підіб’ємо підсумки

Немає межі досконалості. Завжди є куди зростати, чому навчатися та безперервно саморозвиватися.

Впевнена, що існує ще велика кількість правил, але, на мою думку, ми ознайомилися з визначеними, яких достатньо для того, щоб клієнт повернувся до вас знову і знову.

Бажаю кожному ставити кращу версію себе як людину та ідеальним фрилансером разом з Freelancehunt.

Успіхів та натхнення!

Від редакції. Якщо вам сподобалася стаття і ви також хочете поділитися своєю думкою із читачами, пиши нам. Чекаємо на вашій історії!

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/zoloti-pravila-iak-stati-idiealnim-frilansierom-razom-z-freelancehunt/

Related posts