WordPress Staging: Як створити сайт у проміжному середовищі

WordPress Staging: Як створити сайт у проміжному середовищі

Є кілька основних етапів розробки веб-сайту, спрямованих на те, щоб продукт був бездоганним і працював ідеально, навіть якщо ми говоримо про WordPress, з усією зручністю для початківців і великою кількістю готових тем і плагінів, які не потребують розробки. з нуля. Але припустімо, що плагін WordPress і розробка теми задіяні.

У цьому випадку ще більш очевидно, що необхідні додаткові рівні для тестування та вдосконалення, перш ніж передати весь проект клієнтам або зробити його активним і внесеним до списку SERP.

Зміст

Середовище розробки та процес розгортання веб-сайту

Залежно від етапу розробки веб-сайту або програми існує декілька віртуальних середовищ для ефективної роботи на кожному етапі та забезпечення відсутності помилок у виробництві (живий сайт для клієнтів). Якщо проект масштабний і складний, можуть бути додаткові кроки, як-от окремий QA. Але, як правило, у процесі розгортання веб-сайту є три основні рівні: середовище розробки, постановка та виробництво (або сайти). Розглянемо кожну з них докладніше.

Середовище WordPress Staging Production

Місцевий сайт

Це місце, до якого має доступ тільки один розробник, тому це пісочниця, де можна реалізувати та перевірити будь-які експерименти та ідеї. Це не є обов’язковим кроком, але кожен розробник має власний локальний сайт, щоб написати перші фрагменти коду, навіть без контексту компонентів і коду, які планується розмістити на фактичному веб-сайті. Чудова річ у локальному середовищі полягає в тому, що вам не потрібно наполягати й розгортати зміни та витрачати на них час.

Місцевий сайт – те саме, що зошит художника з ескізами та чернетками.

Розробка сайту

Сайт розробки схожий на попередній, але це онлайн-середовище, де команда розробників співпрацює та може бачити, як їхні фрагменти коду працюють разом. Але це все ще не те саме, що живий веб-сайт, який побачить кінцевий користувач, тому що найважливіше тут — мати можливість все оперативно перевірити, без усього несуттєвого. Якщо кілька команд працюють над одними проектами і кожна команда працює над різними завданнями, для них може бути кілька сайтів розробки, які в підсумку об’єднуються.

Сайт контролю якості

QA означає «забезпечення якості». А великі компанії з величезними проектами раніше мали окреме середовище для тестування (замість того, щоб робити це на інших етапах). Цей крок існує для того, щоб розділити сайт розробки, де код постійно змінюється, і проміжне середовище, яке більше схоже на остаточну версію та не є оптимальним місцем для тестування лише окремих компонентів.

Отже, тестувальники можуть виконувати свої трудомісткі тести, не втручаючись у процес розробки (якщо вони роблять це на сайті розробки) і не займаючись усім проектом (якщо вони роблять це на етапі розробки).

У разі невдачі тестів команда контролю якості може видалити їх зі свого сайту, доки помилки не будуть виправлені, а потім отримати оновлену версію для повторної перевірки. І якщо він працює добре, його можна перейти до наступного етапу розгортання.

Постановочний сайт

Постановчий веб-сайт є кандидатом на випуск і, по суті, дзеркалом виробництва. Тут уже зібрано всі речі, і тут можна виконати остаточні тести та вдосконалення всіх компонентів, від коду до дизайну та вмісту. Основною метою тут є протестувати проект в ціломузмоделюйте реальні випадки та піки трафіку та подивіться, що можна покращити.

Цю версію веб-сайту можна продемонструвати клієнту або менеджеру, щоб отримати остаточні поправки з їхнього боку.

Виробнича площадка

Це веб-сайт, який користувачі бачать і з яким мають справу. Отже, якщо робота була виконана правильно на всіх попередніх етапах, продакшн не потребує термінових редагувань і виправлень помилок. Він не змінюється, за винятком запланованих випусків і оновлень. Деякі тести можна і потрібно проводити навіть на виробництві: різні позначки функцій і A/B-тестування.

Інсценіційне середовище: ближчий погляд

Постановчий веб-сайт — це найближча версія до робочої версії, і це місце не лише для розгортання всього, що ви хочете мати в остаточній версії, але й для підключення всіх сторонніх служб, якщо вони вказані для веб-сайту в режимі реального часу. Таким чином, тут можна перевірити будь-які ситуації поза межами області дії, наприклад, категорії клієнтів з унікальними особливостями (наприклад, імена з незвичними літерами).

Такі випадки є матеріалом для прийнятне тестування користувача – тип тестів, які розглядають веб-сайт з точки зору користувачів і гарантують виконання всіх бізнес-вимог і цілей. Це не можна виконати, наприклад, на «Розробці», тому що там ми ще не бачимо повної картини. І це також не можна виконати на виробництві, тому що було б занадто пізно.

Димове тестування та тестування навантаження – це інші типи тестів, які слід проводити в проміжному середовищі, щоб переконатися, що все працює добре.

Проблеми, з якими ви можете зіткнутися

Є два основних недоліки проміжних веб-сайтів:

  1. Якщо його не розгорнуто правильно, проміжний веб-сайт може з’явитися в результатах пошуку, що не тільки вводить в оману клієнтів, але й погано впливає на пошукову оптимізацію робочого веб-сайту. Такі помилки можуть виникати здебільшого, коли проміжне середовище створено вручну або якщо плагін не дуже хороший.
  2. Зазвичай, кешування вимкнено на проміжних веб-сайтах; тому ви не бачите повної картини, оскільки це кешування (неправильне налаштування), яке часто спричиняє помилки та деякі проблеми з продуктивністю. Для деяких хостингів, якщо ми говоримо про керовані хостинги WordPress, це ще більш поширена практика пропонувати проміжне середовище з кешуванням. І на це також важливо звернути увагу при створенні сценічного майданчика.

Як створити проміжний сайт для WordPress

Функція розміщення від хостинг-провайдера

Це найзручніший спосіб створення проміжного сайту WordPress, і багато хостингів пропонують цю послугу; його можна включити в усі плани або мати плани з вищими цінами. Зазвичай керовані хостинги WordPress мають цю функцію. І це процес створення в 1 клік, тож ви просто натискаєте кнопку, щось на кшталт «Створіть проміжний сайт» і готовий практично відразу. Щойно всі тести та зміни будуть виконані, ви також зможете розгорнути цю версію веб-сайту в робочу версію в один клік. І користувачі не помітять жодних змін чи простоїв.

Як правило, створення проміжного сайту за допомогою інструменту проміжного хостингу є найкращою практикою: він робить субдомен, копію бази даних (щоб не переплутати робочу), і часто використовує окремий сервер. А також хостинг за замовчуванням створює резервну копію робочого веб-сайту, щоб у разі потреби ви могли скасувати зміни.

Використання проміжних плагінів WordPress

Це також досить зручний спосіб створення проміжного середовища, але вимагає більше часу та зусиль, ніж це робити на панелі хостингу. Крім того, жоден безкоштовний плагін не може зробити всі робочі місця для вас; безкоштовні версії обмежені. Давайте розглянемо два популярних приклади.

WP Staging

У нього фактично є безкоштовна версія, але вона не дозволяє нам вносити зміни в робочу версію. Отже, якщо ви не хочете платити, ви можете створити проміжний сайт, протестувати свої зміни та, якщо все працює добре, вручну внести ті самі зміни на робочий веб-сайт. Також він повністю використовує ресурси основного веб-сайту – його дисковий простір і базу даних (не створює окрему, а змінює префікс бази даних). Отже, це не найбезпечніше рішення, і якщо ваш веб-сайт величезний, цей плагін може не працювати.

Однак він добре працює, якщо вам потрібно внести деякі незначні зміни та якщо веб-сайт невеликий.

WP StageCoach

Це платний плагін, який створює та зберігає проміжний сайт на власному сервері, тобто все, що ви робите у своєму проміжному середовищі, жодним чином не заважає роботі сайту. Крім того, є чудова функція об’єднання бази даних замість її переписування.

Це дуже корисно, якщо під час внесення змін на активному сайті були дії клієнтів (додавання товарів у кошик тощо). Ви можете вибрати лише окремі файли для надсилання до виробництва, якщо немає потреби копіювати весь проект.

Ручна постановка

Це найбільш трудомісткий спосіб створення проміжного веб-сайту WordPress. Крім того, існує більше шансів на помилки, ніж при використанні інших методів. Отже, вам потрібно створити новий сайт на субдомене і скопіювати туди свій сайт, не забувши закрити його від індексації. І найкращий спосіб зробити це – використовувати .htaccess файл і встановити пароль для доступу до веб-сайту. (Звичайно, ви можете скопіювати його на локальний хост, але тоді ви не зможете співпрацювати з іншими над вашим проектом). Крім того, важливо не загубитися у внесених змінах, якщо ви не хочете переписати весь сайт разом з базою даних.

Цей спосіб категорично не рекомендується новачкам.

FAQ

Що таке процес розгортання у веб-розробці?

Розгортання у веб-розробці означає розгортання коду з джерела керування (наприклад, Git) на хостинг. А процес розгортання — це процес переходів від одного середовища розгортання до іншого.

Що таке проміжний сайт WordPress?

Постановка сайту тестовий веб-сайт, прихований від кінцевих користувачів і дуже схожий на живий веб-сайт, але з останніми оновленнями та змінами, застосованими на ньому. Метою цього є створення безпечного середовища, у якому всі зміни та оновлення можна спочатку протестувати без збою веб-сайту в режимі реального часу чи надання кінцевим користувачам поганої взаємодії навіть на короткий проміжок часу.

Що таке димове тестування для веб-сайтів WordPress?

Випробування на дим тест, який проводиться після розгортання нових випусків, щоб переконатися, що всі основні функції та компоненти працюють добре.

Заключні думки

Для ефективного робочого процесу, навіть якщо проект не складний, дуже важливо дотримуватися чіткого процесу розгортання та виконати всі необхідні кроки. Одним із них є розміщення веб-сайту, і важливо мати його ще до оновлення плагінів. Є кілька способів його створення, але найкращим і найзручнішим є використання інструменту розміщення хостинг-провайдера. Це надзвичайно швидкий і безпечний спосіб, щоб ваш веб-сайт завжди працював добре. І цей крок не варто ігнорувати.

Якщо вас цікавить послуга “сайт візітка”, заказати можна тут, в веб-студії filandor. Студія працює багато років та надає комплексні послуги.

Джерело: https://crocoblock.com/blog/wordpress-staging-website/

Related posts