WordPress.org проти WordPress.com: який вибрати?

WordPress.org проти WordPress.com: який вибрати?

Чи знаєте ви, що існує величезна різниця між WordPress.com і WordPress.org?

Початківці часто плутають WordPress.com із WordPress.org, через що вони вибирають невідповідну платформу для ведення блогів відповідно до своїх вимог. На жаль, навіть люди, які знають, що дві платформи різні, не знають про їхню відмінність.

Що таке WordPress.org?

домашня сторінка wordpress org

Ви, мабуть, чули фантастичні речі про популярну веб-платформу, відому як «справжній WordPress» або WordPress.org.

WordPress.org це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яким кожен може користуватися безкоштовно. Усе, що вам потрібно, це хостинг сайту та доменне ім’я. Через це він також відомий як саморозміщений WordPress.

Які переваги використання WordPress.org?

Ви повністю контролюєте свій веб-сайт, використовуючи WordPress.org. Ви можете змінити це як завгодно і робити все, що забажаєте.

Ось деякі з основних переваг WordPress.org, перерахованих нижче, разом із тим, чому це наша головна рекомендація для найкращого конструктора веб-сайтів.

 • Платформа WordPress є зручною, відкритою та безкоштовною.
 • Понад 43% веб-сайтів у мережі використовують WordPress (див. Чому WordPress безкоштовний?).
 • Ваш веб-сайт і весь його вміст належать вам. Оскільки хтось вирішить, що це суперечить їхнім умовам обслуговування, ваш сайт не буде закрито. Ви маєте повний контроль над своїм веб-сайтом.
 • Можливість установити безкоштовні, преміальні та унікальні плагіни WordPress на ваш веб-сайт.
 • При необхідності дизайн сайту може бути змінений. Ви можете включити будь-яку тему WordPress, будь то безкоштовну чи преміум. Крім того, ви можете змінити все, що забажаєте, або спроектувати щось повністю з нуля.
 • Ваш веб-сайт WordPress може приносити дохід, якщо ви розміщуєте свою рекламу.
 • Додайте інструменти відстеження та аналітики, наприклад Google Analytics.
 • Створіть інтернет-магазин за допомогою WordPress, який розміщено на власному хості, щоб продавати продукти чи цифрові товари, отримувати платежі кредитними картками, а також розповсюджувати й відправляти речі прямо зі свого веб-сайту.
 • Ви також можете розвинути онлайн-спільноту навколо свого веб-сайту, створивши сайти членства, продаючи підписки на преміальні матеріали, курси тощо.

Які недоліки використання WordPress.org?

Самостійний веб-сайт WordPress.org має порівняно небагато недоліків.

 • Вам потрібен веб-хостинг, як і іншим веб-сайтам. Початкова ціна становить від 3 до 10 доларів на місяць. Однак вартість плану веб-хостингу зросте через розширення, але на той час ви повинні мати достатній дохід. Файли вашого веб-сайту зберігаються в Інтернеті в цьому місці.
 • WordPress повинен бути встановлений. На щастя, більшість відомих хостинг-провайдерів WordPress пропонують альтернативні варіанти встановлення WordPress одним клацанням миші.
 • Ви відповідаєте за оновлення. Оновити свій сайт WordPress не складе великої праці, тому що ви можете зробити це лише одним натисканням кнопки оновлення.
 • Ви відповідаєте за створення резервних копій. На щастя, доступно кілька плагінів для резервного копіювання WordPress, які дозволяють автоматизувати налаштування резервного копіювання.

Залежно від типу веб-сайту, який ви хочете створити, фактична вартість WordPress.org змінюється. Існують інші аспекти, такі як безкоштовні чи платні макети, безкоштовні чи преміум-плагіни тощо.

Що таке WordPress.com?

домашня сторінка wordpress com

Automattic, організація, якою керує Метт Малленвег, співзасновник WordPress, розробила службу хостингу WordPress.com. Користувачі часто плутають WordPress.com і відоме програмне забезпечення WordPress.org через того самого засновника.

Існує шість рівнів цін на послугу хостингу WordPress.com:

 • Безкоштовно – доступно дуже мало.
 • Персональний – 48 доларів на рік – Преміум – 96 доларів на рік
 • Бізнес: 300 доларів на рік
 • Електронна комерція: $540 на рік
 • VIP-членство починається від $5000 на місяць.

Які переваги використання WordPress.com?

Ті, хто починає вести блог для своєї сім’ї або як дозвілля, повинні використовувати безкоштовну платформу WordPress.com.

Нижче наведено деякі переваги використання WordPress.com:

 • По-перше, до 3 ГБ місця, це безкоштовно. Після цього, якщо вам потрібен додатковий обсяг пам’яті, вам доведеться перейти на преміум-план. (Ви отримуєте 6 ГБ пам’яті з персональним планом за 48 доларів США на рік, 13 ГБ пам’яті з планом Premium за 96 доларів США на рік і 200 ГБ пам’яті з бізнес-планом за 300 доларів США на рік.)
 • Оновлення та резервне копіювання не будуть для вас проблемою. WordPress.com впорається з цим за вас.

Які недоліки використання WordPress.Com?

Безкоштовний WordPress.com має кілька обмежень, які відрізняють його від WordPress.org.

Нижче наведено кілька недоліків WordPress.com:

 • кожен безкоштовний веб-сайт містить рекламу. Ваші користувачі бачать цю рекламу, але ви не отримуєте компенсації. Оновіть обліковий запис WordPress.com преміум-класу (від 48 доларів США на рік), якщо ви не хочете, щоб ваші користувачі переглядали їхню рекламу.
 • Ваш веб-сайт не може продавати рекламу, що суттєво обмежує методи його монетизації. Однак, якщо ваш веб-сайт отримує багато трафіку, ви можете приєднатися до них Програма розподілу доходів WordAds.
 • Плагіни неможливо завантажити. Користувачі безкоштовного плану мають попередньо активовані можливості Jetpack. Користувачі можуть встановити будь-який із кількох плагінів за 300 доларів на рік. Встановити плагін можна через VIP-членство WordPress.com, яке коштує 5000 доларів на місяць.
 • Безкоштовна версія пропонує лише кілька можливостей налаштування. Ніхто не може додавати свої теми. Якщо ви користуєтеся безкоштовним планом, установіть лише невелику кількість безкоштовних тем. Якщо ви використовуєте преміум-план або бізнес-план, ви також можете вибрати платні теми. Якщо ви використовуєте план Premium або Business, ви можете використовувати унікальний CSS.
 • Ви не можете встановити Google Analytics або будь-яку надійну систему відстеження. Однак користувачі бізнес-планів можуть налаштувати Google Analytics. Ви можете використовувати лише їхню статистику.
 • Безкоштовні сайти WordPress.com мають a субдомен із логотипом WordPress.com, наприклад https://yourwebsite.wordpress.com. Однак ви повинні придбати план, щоб отримати власне доменне ім’я, наприклад https://www.yourwebsite.com.
 • Якщо вони вважають, що ваш сайт порушує їхні умови обслуговування, вони мають право видалити його в будь-який момент.
 • На вашому веб-сайті буде посилання на Powered by WordPress.com. Однак оновлення до бізнес-плану можна скасувати.
 • Якщо ви не оновите пакет електронної комерції, WordPress.com не містить жодних функцій електронної комерції чи підключених методів оплати.
 • WordPress.com не можна використовувати для розробки веб-сайтів членства.

Як бачите, коли ви використовуєте безкоштовний, особистий або навіть преміум-план, платформа хостингу WordPress.com дещо обмежена. Щоб користуватися деякими розширеними функціями, ви повинні мати бізнес-план (300 доларів США на рік) або VIP-план (5000 доларів США на рік).

Який з них кращий? WordPress.org або WordPress.com

Виберіть безкоштовний варіант WordPress.com, якщо ви є персональний блогер і не турбуйтеся про те, щоб заробити гроші на своєму веб-сайті.

Я раджу використовувати WordPress.org, розміщений на власному хості, якщо ви є компанії або блогера який хоче монетизувати ваш веб-сайт. Тоді у вас є вибір і гнучкість для розробки веб-сайту так, як ви вважаєте за потрібне.

У той час як бізнес-план WordPress.com, який коштує 300 доларів США на рік за кожен веб-сайт, містить кілька складних функцій, ви можете отримати значно більше за свої гроші, використовуючи веб-сайт WordPress, розміщений самостійно, вартість якого становить лише 46 доларів США на рік.

На мій погляд, WordPress.org, безсумнівно, є кращою платформою. Цю платформу використовують усі професійні блогери, власники невеликих компаній і навіть такі відомі особи, як Disney.

wordpress довіряють найкращі бренди

Висновок

Порівняння оренди житла та володіння будинком є ​​найефективнішим способом зрозуміти різницю між WordPress.com і WordPress.org.

Використання WordPress.com схоже на оренду житла. Ваша здатність вирішувати, чого ви можете, а чого ні, обмежена.

WordPress.org можна порівняти з домоволодінням. Ніхто не може вигнати вас із ситуації, де ви маєте повний контроль, і ви вільні робити все, що забажаєте.

Якщо вас цікавить послуга “сайт візітка”, заказати можна тут, в веб-студії filandor. Студія працює багато років та надає комплексні послуги.

Джерело: https://crocoblock.com/blog/wordpress-org-vs-wordpress-com/

Related posts