WordPress 6.1 зосередиться на вдосконаленні редагування повного сайту, співпраці на наступному етапі та багатомовних функцій, які очікуються в 2023-2025 роках – WP Tavern

WordPress 6.1 зосередиться на вдосконаленні редагування повного сайту, співпраці на наступному етапі та багатомовних функцій, які очікуються в 2023-2025 роках – WP Tavern

ви можете скористатись послугами веб-студії філандор, Замовити Сайт тут. Студія не перший рік надає послуги.

Головний архітектор Гутенберга Матіас Вентура визначив удосконалення досвіду, запровадженого в версіях 5.9 і 6.0, як головну мету майбутнього випуску 6.1. Він опублікував дорожню карту для 6.1 напередодні заключної сесії WordCamp Europe в Порту, де він мав приєднатися до Метта Малленвега та Джозефи Хейден Чомфосі для демонстрації. Вентура не зміг це зробити, але він написав у Twitter a нитка з відео-демонстраціями деяких захоплюючих оновлень інтерфейсу, над якими працюють співробітники Gutenberg.

Однією з головних напрямків є покращення навігації по сайту за допомогою нового «режиму перегляду», який дозволить редакторам сайту збільшувати та зменшувати масштаб під час роботи.

Шаблони є ще одним основним фокусом, який Вентура визначив як «центральну частину творчого досвіду». Учасники працюють над тим, щоб полегшити створення шаблонів, планують покращити процес виявлення та вставки. WordPress 6.1 забезпечить кращу підтримку використання шаблонів у користувацьких типах публікацій, типах блоків і більш інтуїтивно зрозумілий досвід блокування шаблонів та керування збереженими шаблонами.

WordPress 6.1 зосередиться на вдосконаленні редагування повного сайту, співпраці на наступному етапі та багатомовних функцій, які очікуються в 2023-2025 роках – WP Tavern
зображення: Дорожня карта WordPress 6.1

Учасники також досліджують новий вид з повітря та інші ідеї для полегшення взаємодії з візерунками як розділами сторінки, як Вентура продемонстрував у своїй темі.

Вентура сказав, що ще однією метою WordPress 6.1 є покращення інтерфейсу глобальних стилів з кращою підтримкою обмежень, привілеїв та підібраних пресетів. Інструменти дизайну також будуть оновлені, щоб підтримувати адаптивну типографіку та дозволяти керувати веб-шрифтами.

«Мелодія випуску полягатиме в тому, щоб удосконалити досвід, представлений у версіях 5.9 і 6.0, об’єднати різні потоки в більш узгоджений і повноцінний досвід для користувачів, супроводжувачів і розширювачів, а також закрити деякі прогалини у функціональності, коли ми почнемо дивитися на фазу 3 дорожньої карти Гутенберга», – сказав Вентура.

За межами WordPress 6.1: 3-й етап співпраці передуватиме багатомовному етапу 4 для створення основної архітектури

Метт Малленвег і Джозефа Хейден Чомфосі розглянули кілька питань щодо довгострокової дорожньої карти WordPress під час своєї сесії запитань і відповідей на WordCamp Europe. (Відео з прямої трансляції вставлено нижче.)

Основні учасники WordPress планують закрити фазу налаштування, перш ніж розпочати фазу співпраці в 2023 році. Під час сесії запитань і відповідей один із учасників-поліглотів запитав, чому WordPress чекає на фазу 4, щоб почати працювати над багатомовними функціями в ядрі.

«Частиною причиною, чому ми не хочемо встановлювати дані зараз, а потім працювати над цією функцією пізніше, є те, що ми щоразу дізнавалися, що важко створити архітектуру для чогось без створення користувацького досвіду», – сказав Муллвенвег. «Коли ми намагаємося зробити одне без іншого, наприклад, за допомогою REST API, ми потрапили в REST API ще до того, як повністю його використали. Коли ми почали використовувати REST API від першої сторони з Гутенбергом, ми виявили купу прогалин. Мені було б особливо погано, якби ці прогалини означали, що плагіни протягом кількох років створювали неправильну архітектуру».

Малленвег також пояснив, чому, на його думку, важливо визначити пріоритет фази 3, яку він назвав «робочим процесом», перед багатомовними функціями:

Етап 3 – робочий процес. По суті, це те, де ми збираємося спільно редагувати WordPress в реальному часі, подібно до документів Google чи чогось іншого. Коли ви входите в систему, щоб редагувати сторінку чи свої сайти, чи шаблон чи щось подібне, ви зможете бачити, як вони рухаються. Звичайно, ми хочемо переконатися, що ми маємо вбудований контроль версій, як це робимо для дописів і сторінок, у якомога більшу кількість частин WP, тож якщо хтось зробить помилку або змінить сайт, ви зможете перейти його легко повернути, що, на мою думку, є справді ключовим фактором для впевненості людей.

Він наголосив на важливості створення архітектури співпраці перед введенням багатомовної підтримки в ядро.

«Я думаю, що робочі процеси навколо багатомовності є важливими», – сказав Малленвег. «Отже, де канонічно створюється вміст, як зміни перетікають з однієї мови на іншу, можливо, навіть у двох напрямках, залежно від людей, які редагують сайт, і як це впливає на решту шаблонів – речі, які не є публікацією і вміст сторінки».

Він також зазначив, що багато багатомовних рішень сторонніх розробників, які вже існують, мають перехідний період, оскільки ядро ​​інтегрує ці функції.

«Я очікую, що подібне сталося з конструкторами сторінок, коли щось буде в ядрі, вони або матимуть шлях міграції даних, або інтегруються з будь-якою основою, яку ми закладаємо в ядро», — сказав Малленвег. «Але я хотів би очікувати, що це, ймовірно, скоріше ініціатива 2024 або 2025 для WordPress. І ми хочемо спочатку добре виконати ці інші етапи. Чому ми повинні йти по порядку? Ми можемо зробити стільки всього за раз».

Коли людина, яка задала це запитання, натиснула на причину, чому робоча група на випадок не може розпочатися зараз, Мулленвег заохочував усіх бажаючих помістити свою роботу в плагін. Він посилався на Gutenberg, який почався як плагін і був перевірений роками, перш ніж ввести його в ядро.

Я б сказав, що коли ми дивимося на фазу 4, перше, що ми збираємося поглянути, це те, як це роблять усі плагіни. Можливо, один з цих плагінів навіть може стати основою для того, що входить в ядро. Це нормально, якщо плагіни використовують різні архітектурні підходи, тому що ми хочемо бачити їх плюси і мінуси. Пам’ятайте, що люди використовують WordPress з мільйонами і мільйонами публікацій і сторінок, іноді десятками мільйонів. Ми хочемо, щоб це було масштабовано, ми хочемо, щоб це було продуктивним, ми хочемо, щоб воно було доступним. Візьміть усе, що люди знають і довіряють про WordPress. і доведіть його до цієї функціональності.

Малленвег сказав, що, на його думку, багатомовність, «ймовірно, стане однією з найскладніших речей, які ми вносимо в ядро, навіть більше, ніж блоки». Причина цього в тому, що блоки взяли те, що робив раніше WordPress, і надали йому новий інтерфейс поверх HTML.

«Multilingual використовує все, що є всередині WordPress – теги, категорії, сторінки, шаблони, і робить його багатофакторним, тому це схоже на факторну кількість складності на вершині того, що зараз є більше зв’язком один до одного, ” він сказав. «Якщо у вас є ідеї щодо того, як це зробити, залучіть один із існуючих плагінів або створіть власний».

Джерело: https://wptavern.com/wordpress-6-1-to-focus-on-refining-full-site-editing-next-phase-collaboration-and-multilingual-features-anticipated-in-2023-2025

Related posts