Топ рекомендацій, як комунікувати з фрилансером

Топ рекомендацій, як комунікувати з фрилансером

Ви чули про ефективність телеграм роботів? Конструктор ботів телеграм від filandor. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Правильна комунікація з фрилансером значно підвищує ймовірність того, що ви отримаєте очікуваний результат. Вибрали загальні рекомендації щодо того, як правильно скластися з виконавцями на Freelancehunt. Рекомендуем взяти їх на озброєння, щоб уникнути ситуацій, коли підсумок співпраці виходить не зовсім таким, яким ви його представляли ізначально.

Фіксуйте умови і вимоги

Навіть якщо ви провели детальне і тривале обговорення деталей, радимо тими підвести підсумок ваших домовленостей. Це дозволить ще раз переконатися в тому, що ви правильно друг друга зрозуміли. Які нюанси тут варто уточнити ще раз:

 • дедлайны;
 • формат сдачи работы;
 • ваши индивидуальные пожелания;
 • порядок здачі роботи, наприклад, потрібно або попередньо вислати проект на узгодження;
 • прикладний графік, коли ви будете на зв’язку для уточнення деталей.

Якщо у виконавця виникли питання, він зможе відразу їх задати, а ви не будете давати неприятні сюрпризи в останніх із-за недопонімання.

Про те, як правильно узгоджувати умови проекту з фрилансером, читайте в цій статті:

Как согласовывать условия проекту з фрилансером

Розкажіть, що необхідно учитися і на що звертати увагу при узгодженні умов проекту з фрилансером на Freelancehunt.

Топ рекомендацій, як комунікувати з фрилансером

Заранее проговаривайте нюанси

На жаль, ні один фрилансер ще не може похвастатися soft skill у вигляді чтення думок. То, що для вас може казатися очевидним, для інших — немає. Тому завжди проговаривайте всі нюанси:

 • Хочете отримати попередній результат роботи — скажіть про це і домовіться, коли і в якому об’ємі фрилансеру потрібно його надати.
 • Дуже важливо отримати роботу в обговорених дедлайнах і зовсім немає можливості їх переносити навіть у випадку форс-мажора — поговоріть цей нюанс.
 • Для вас принциповий оперативний відповідь і зв’язок з виконавцем у будь-який час — обсудіть це заздалегідь.
 • Якщо ви працюєте за певною графікою і, наприклад, після 18:00 недоступні — предупредите об цьому. Так фрилансер буде знати, що всі важливі питання потрібно встигнути вирішити до зазначеного часу.

Лучше потратить 5 хвилин на то, щоб проговорити письменно, якою-то деталь, чим потім потратити в 10 разів більше часу і усилий на то, щоб внести правки.

Дайте зрозуміти, як саме будете оцінювати роботу

Для кожної спеціальності існують свої критерії оцінки, однак у будь-якому випадку в кожного замовника завжди є індивідуальні запити. Сформулюйте їх і донесіть до виконавця. Так у нього з’явиться четкий орієнтир в роботі, і він зможе краще зрозуміти ваші очікування і взяти відповідальність за їх реалізацію.

Лучше показать, чем сказать

Ми знаємо, що в 90% випадків краще показати, чим сказати словами. Спробуйте вибрати хоча б кілька прикладів робіт і пояснити, що вам тут подобається або не подобається. Фрилансер наглядно увидить, який результат ви хочете отримати.

Давайте корректную обратную связь

Проблеми із комунікаціями приватного характеру починаються саме на етапі зворотної зв’язку. Сказати просто «Мне не подобається» або «Переделайте» — далеко не одне удачне рішення, якщо ви хочете, щоб виконавець задовольнив вас та оперативно внес правки. Пользуйтесь такими рекомендаціями:

 • оцінюйте проект, а не людини;
 • давайте зворотний зв’язок у рамках ТЗ;
 • говорите з виконавцем без емоційного підтекста;
 • давайте тільки конструктивну критику.

Детальніше про те, як правильно давати зворотний зв’язок, ми розповідали в одному з наших матеріалів:

Як заказчикам правильно давати зворотний зв’язок

Конструктивний діалог — ключ до плодотворного і довгострокового співробітництва. Поговорим о том, як правильно давати зворотний зв’язок фрилансерам.

Топ рекомендацій, як комунікувати з фрилансером

Будьте вежливими

Правило «кто плати, того і музика» в цьому випадку не працює. Фрилансер перш за все професіонал, який допомагає вам вирішувати конкретну задачу. Тому завжди придерживайтесь базових речових етикетів, проявляйте повагу.

Якщо притримуватись цих рекомендацій, можна збільшити свої шанси на отримання очікуваного результату в обговорені терміни та з мінімальним правом.

Опублікуйте проект і на практиці перевірте всі наші рекомендації:

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/top-riekomiendatsii-po-kommunikatsii-s-frilansierom-na-proiektie/

Related posts