Що таке відповідність вимогам ADA та як зробити ваш сайт відповідним вимогам ADA

Що таке відповідність вимогам ADA та як зробити ваш сайт відповідним вимогам ADA

Ви нарешті це зробили. Від концепції дизайну та макетів продукту до запуску вашого магазину електронної комерції через WordPress – ваш новий малий бізнес розпочато з місця та має стати величним.

Потім ви отримуєте електронний лист від якоїсь юридичної фірми – на вас подають до суду за невідповідність ADA на WordPress. Ви навіть не знаєте, що означає ADA або як його дотримуватися. Напевно це помилка?

Не так швидко.

Зміст

Створення відповідності

The Закон про американців з обмеженими можливостямиабо ADA, існує для того, щоб надати американцям з обмеженими можливостями такі ж рівність і можливості, як і решті Америки. Це включає свободу працевлаштування та доступ до державних послуг поряд із більшістю інших стандартних заходів із захисту прав громадян. Він також має суворі, але нюансовані правила для приватного бізнесу.

Багато плутанини та боротьби виникають із розділу III ADA, який загалом гарантує доступність для американців з обмеженими можливостями. Тому в багатоповерхових будинках є ліфти, паркування для людей з обмеженими фізичними можливостями є обов’язковим, а всі підняті сходинки або бетон мають пандус. Але оскільки ADA було прийнято в 1990 році, не існує жодного положення, яке б визначало доступ до Інтернету, і це історичне упущення викликало великий жах, який триває й сьогодні.

На відміну від урядових повноважень, як-от забезпечення відповідності HIPAA, Розділ III написаний вільно. І оскільки так багато юридичних фірм шукають легкого виграшу та швидкого заробітку, юристи-хижаки, що представляють інтереси американців з обмеженими можливостями, масово орієнтуються на веб-сайти, які не «надають доступу» американцям з обмеженими можливостями.

Ці фірми трактують фразу «доступні електронні та інформаційні технології» як таку, що поширюється на програми та Інтернет. Згодом п’ята частина всіх позовів ADA зосереджується на доступності веб-сайтів, і це позови, подані до федерального суду, не враховуючи незліченні листи та рекет, які ці фірми використовують для погроз і вимагання власникам малого бізнесу та адміністраторам веб-сайтів.

На щастя, існують ресурси, щоб уникнути цієї пастки, і WordPress є сховищем якісних послуг, функцій і переваг ADA.

Проактивні плагіни WordPress

Однією з переваг використання WordPress є широта та глибина опцій плагінів. Яка б функція або функція не була потрібна вашому сайту, хтось, ймовірно, уже створив плагін для обслуговування ринку.

У WordPress є багато безкоштовних і платних варіантів. Проте плагін WP ADA Compliance Check є одним із найповніших. Хоча плагін не вирішить проблеми, він виконує повне сканування вашого сайту та сторінок і повідомляє вам, які саме існують проблеми з відповідністю ADA та як їх усунути.

Візуальна валідність

Як ви можете собі уявити, більша частина поштовху для відповідності ADA на вашому сайті WordPress зосереджена навколо сенсорних розладів, таких як зір.

Через це вам потрібно буде зосередитися на тому, як виглядає та працює ваш сайт WordPress. Окрім очевидного естетичного ефекту та вибору для ширшої аудиторії, вам також потрібно враховувати відвідувачів із вадами зору.

Пам’ятайте – усі ми тепер цифрові громадяни, і ми повинні ставитися один до одного в Інтернеті так само, як і особисто. Таким чином, забезпечення онлайн-безпеки та доступу є пріоритетом, і дизайн вашої сторінки має це відображати.

Якщо ви пам’ятаєте перші дні особистих блогів і сайтів, ви, ймовірно, пам’ятаєте карколомний жовтий текст на червоному фоні або класичну атмосферу Matrix «зелене на чорному». На щастя, ті часи минули, але хоча більшість людей не мають проблем з читанням тексту на веб-сайті, людям із вадами зору не так пощастило.

Поради щодо дотримання ADA

 • Подивіться дуже уважно на колірну схему та перевірте, чи вона змушує текст або графіку витікати на задній план без бачення 20/20.
 • Було б найкраще, щоб довгий текст був щільним і майже уривчастим. Уникайте довгих безладних абзаців і зберігайте блоки тексту приблизно з 5-7 речень, не більше десяти слів на рядок. Вірте чи ні, але це також підвищує зацікавленість основної аудиторії.
 • Ви б краще примружилися, притуливши телефон до обличчя, чи відкинулися б на спинку крісла й насолоджувались читанням публікацій у блозі? Завдяки чіткому тексту читання вашого вмісту стане приємним для всіх.
 • Для тих, хто має серйозніші порушення зору, потрібно включити текст «ALT» для зображень. ALT-текст — це просто фоновий текстовий опис зображення, який можна прочитати вголос за допомогою програмного забезпечення для сліпих читачів і створити ефект занурення.

Професійна порада

Текст ALT має й інші переваги. Наприклад, якщо сайт не завантажується належним чином, відобразиться текст ALT, який дасть читачам уявлення про те, чого вони втрачають. Текст ALT також покращує ваше SEO, надаючи пошуковим системам короткі, ефективні та доступні для сканування ключові слова, на які можна посилатися під час повернення результатів.

Над і за межами

Рекомендації щодо доступності веб-вмісту, або WCAG, є серією необов’язкових, але настійно рекомендованих додаткових пристосувань веб-сайту для людей з обмеженими можливостями. Хоча вони суворіші, ніж буква закону в ADA, дотримання WCAG є надійним способом гарантувати відповідність і, що важливіше, надати своїй аудиторії першокласний досвід незалежно від особистих обставин.

контрольний список веб-сайту

Нижче наведено кілька важливих пропущених рис на основі вказівок WCAG, які варто перевірити на своєму сайті WordPress сьогодні (перегляньте повний список, щоб максимізувати справедливість і рівність свого сайту):

 • Для будь-якої інформації, що прокручується, блимає або рухається, яка триває довше п’яти секунд, запускається автоматично або відображається разом з іншим вмістом, переконайтеся, що відвідувачі можуть зупинити, призупинити або приховати її, якщо прокручування, блимання або рух є частиною основної діяльності.
 • Після закінчення автентифікованого сеансу відвідувач може продовжити перегляд вашого сайту, не втрачаючи даних після повторної автентифікації.
 • Ваш веб-сайт не містить жодного вмісту, який блимає три рази протягом однієї секунди.
 • Веб-сторінки мають заголовки, які описують тему або мету.
 • Механізм може бути використаний для ідентифікації визначень слів або фраз, які використовуються в обмежений або незвичайний спосіб, включаючи жаргон і ідіоми.
 • Доступний механізм для ідентифікації розгорнутої форми або значення скорочень.
 • Існує спосіб визначити конкретну вимову слів, де їхнє значення незрозуміле, не знаючи точної вимови.

FAQ

Як саме ADA визначає інвалідність?

Відповідно до Національної мережі ADA (ADANN), «ADA визначає особу з обмеженими можливостями як особу, яка має фізичні або розумові вади, які суттєво обмежують одну чи більше основних життєвих дій».

З ким я можу поговорити, щоб переконатися, що я відповідаю вимогам?

На жаль, найкращим вибором буде проконсультуватися з тими самими юристами, які заробляють на життя позовами на веб-сайтах на основі ADA. Швидше за все, якщо вони нічого не знайдуть, ти золотий. ADA не дає направлення адвокатів, але некомерційна організація National Disability Rights Network, швидше за все, може вказати вам правильний шлях.

Які інструменти використовують люди з обмеженими можливостями в Інтернеті?

Якщо вам цікаво, як ваша аудиторія отримує доступ до вашого сайту, або ви хочете оптимізувати його для стандартних інструментів, ADANN має широкий список на цю тему.

Висновок

Подивіться – так, уникнути судового позову та розширити свою імперію електронної комерції на WordPress – це ідеально. Але подумайте про інший бік екрану. Якби ви або ваша близька людина були з вадами зору, чи хотіли б ви фактично обмежити доступ до основного засобу спілкування та інформації сьогодні?

Не схоже.

Робіть правильні речі – створюйте справедливу спільноту та забезпечуйте відповідність.

Якщо вас цікавить послуга “сайт візітка”, заказати можна тут, в веб-студії filandor. Студія працює багато років та надає комплексні послуги.

Джерело: https://crocoblock.com/blog/wordpress-website-ada-compliance/

Related posts