Що таке спеціальний тип вмісту WordPress?

Що таке спеціальний тип вмісту WordPress?

Хочете створити картку товару чи опис туру? Вам потрібно більше можливостей для належного дизайну, ніж те, що доступно в WordPress?

Функціональність WordPress вражає. З його допомогою можна створити практично будь-який веб-сайт. Але іноді функцій недостатньо. Потрібні додаткові функції, які спростять роботу або допоможуть зробити окремі унікальні елементи. У цьому випадку на допомогу приходить спеціальний тип контенту та спеціальний тип публікації. У цьому матеріалі розберемо, що підійде для вашої ділянки і як вибрати оптимальний варіант.

Модуль спеціального типу вмісту – походження

Давайте почнемо з початку, я маю на увазі, користувацький тип публікації! Б’юся об заклад, що всі знають, що це таке. Про всяк випадок, ось коротке пояснення:

Спеціальний тип публікації (CPT) це будь-який тип публікації, що відрізняється від простих публікацій. Наприклад, існують типи публікацій за замовчуванням, як-от сторінки чи медіа, але якщо вам потрібно створити щось інше, наприклад, публікацію про автомобіль чи нерухомість, вам потрібно розширити функціональні можливості за замовчуванням, створивши спеціальний тип публікації.

Реактивний двигун дозволяє створювати CPT для організації вмісту вашого сайту в простому та інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі. Дізнайтеся більше про те, як створити власний тип публікації.

CPT – дуже відоме і зручне рішення, але воно має свою особливість. Усі дані, які він містить, зберігаються у двох таблицях бази даних – post і post meta. Крім того, кожне мета-поле кожного допису зберігається як окремий рядок, а це означає, що якщо, наприклад, у нас є власний тип допису з 20 мета-полями, він займатиме 1 рядок таблиці бази даних дописів і 20 рядків у дописі таблиця мета бази даних. Таким чином, якщо ми додамо 100 постів, їх дані займуть 2100 рядків бази даних.

Погана річ у великих базах даних полягає в тому, що системі потрібно багато часу, щоб обробити всі записи, щоб знайти потрібні дані. Зрештою, чим більше даних у вас на сайті, тим повільніше швидкість його завантаження. Ми хотіли вирішити проблему. Так з’явився Custom Content Type.

Що таке спеціальний тип вмісту (CCT)?

Спеціальний тип вмісту (CCT) це будь-який тип публікації, який відрізняється від простих публікацій і дозволяє створити окрему таблицю в базі даних WordPress для зберігання її даних. Ви можете налаштувати її структуру та додати інтерфейс до панелі адміністратора для перегляду, редагування та експорту даних, що зберігаються в цій таблиці.

Іншими словами, CCT дуже схожий на CPT, але всі дані кожного спеціального типу вмісту зберігаються окремо від решти бази даних. Крім того, кожен елемент будь-якого CCT — це лише один рядок таблиці, тобто 100 постів займають 100 рядків бази даних, на відміну від 2100 у CPT. Крім того, ці 100 рядків зберігатимуться в окремій таблиці, тому, коли ми вибираємо звичайні публікації з бази даних, дані з нашого CCT жодним чином не вплинуть на них, зрештою, не вплинуть на швидкість завантаження сайту.

Візьмемо приклад. Уявіть, що ви продаєте автомобіль. Потрібно створити опис і написати:

 • пробіг автомобіля;
 • рік випуску;
 • колір;
 • внутрішній матеріал;
 • об’єм двигуна та ін.

Вам буде незручно працювати з публікаціями, які пропонує WordPress. Тому для цього краще використовувати власний тип вмісту, особливо якщо вам потрібно зробити багато таких описів.

Важливо, щоб сайт швидко завантажувався, все відображалося коректно, і ви могли легко створити велику кількість описів в одному форматі. Спеціальний тип вмісту допоможе впоратися з цим завданням.

Спеціальний тип вмісту проти спеціального типу публікації

Хоча Custom Content Type може стати справжньою поворотною точкою у світі WordPress, поточна версія є першою і ще не бездоганна. Хоча команда Crocoblock наполегливо працює над подальшим розвитком CCT, все ще є випадки, коли вам краще вибрати спеціальні типи публікацій, наприклад, якщо ви збираєтеся використовувати стандартну систему архівування за таксономіями або плагінами, які ще не сумісні з CCT .

Щоб вам було легше вирішити, чи використовувати CPT чи CCT у деяких конкретних випадках, ми підготували цю графіку:

спеціальний тип публікації проти спеціального типу вмісту

Як створити власний тип вмісту?

Плагіни – це рішення, які спрощують роботу всіх розробників, які працюють на WordPress. Крім того, вони допомагають додати нескінченну кількість функцій на ваш сайт.

Візьмемо як приклад JetEngine. Щоб створити з ним власний тип вмісту, вам потрібно:

 1. Встановіть JetEngine на сайт.
 2. Виберіть зі списку настроюваних полів типу вмісту та можливостей.
 3. Виберіть дизайн і макет спеціального типу вмісту.

За допомогою плагіна JetEngine ви можете:

 1. Створення каталогів зі зручним пошуком за заданими параметрами.
 2. Створюйте форми для генерації потенційних клієнтів і приймайте заявки від потенційних клієнтів.
 3. Створіть відповідні бази даних і керуйте ними.
 4. Створіть краудфандингову платформу та отримуйте платежі за свій проект.
 5. Створюйте документи, спливаючі вікна, списки та сітки.
 6. Надайте користувачам різні рівні доступу для керування вмістом.

Давайте розглянемо ці можливості більш детально.

Як використовувати спеціальний тип вмісту?

Тепер давайте розглянемо яскраві приклади того, коли вам обов’язково слід використовувати користувацький тип публікації. Будь ласка, зверніть увагу на якірні посилання в описі – вони ведуть на відео фрагменти детального пояснення з останньої презентації Custom Content Type від нашого CTO Андрія Шевченка.

Спеціальний тип вмісту для зберігання даних

Найпростіший приклад – форма підписки на сайті. Якщо використовується форма спеціального типу публікації, кожна нова підписка зберігається як окрема публікація на сервері. Якщо підписок багато, через деякий час вони суттєво вплинуть на всі віджети, окремі сторінки та навіть меню. І тут нам допоможе спеціальний тип вмісту! При створенні форми підписки як CCT всі дані будуть зібрані в окрему таблицю, що ніяк не впливає на сайт. Ви також можете завантажити дані з цієї таблиці у форматі CSV, повністю або за будь-якими спеціальними параметрами.

Спеціальний тип вмісту для відображення даних

Хочете не тільки зберігати дані, але й показувати їх публічно? Ми повинні використовувати сітку списку JetEngine, щоб відобразити ці дані на інтерфейсі.Необхідно створити новий елемент сітки лістингу та вибрати його джерелом CCT підписки. Список сітки редагується так само, як і користувацькі типи публікацій, за допомогою динамічних віджетів або динамічних тегів. Все, що нам потрібно, це вибрати дані, які ми хочемо показати, і застосувати стилі. Далі вам потрібно додати цей віджет до будь-яка статична сторінка. Готово.

Спеціальний тип вмісту для розширеної фільтрації

Просто відображати дані – це добре, але фільтрувати їх ще краще. Для цього вам потрібно створити фільтри за допомогою JetSmartFilters, додати їх на сторінку лістингу та вибрати потрібного провайдера.

Спеціальний тип вмісту для детальних описів

Припустимо, що окрім лістингу, ми також хочемо показати деталі інформація про підписників. Щоб реалізувати це, ми можемо синхронізувати CCT із спеціальним типом публікації – у цьому випадку CCT відповідатиме за зберігання метаданих, списків і фільтрування.

Спеціальний тип публікації відповідатиме за відображення окремих сторінок. Другий спосіб полягає у використанні спливаючого вікна, яке можна налаштувати за допомогою JetPopup. Ми можемо використовувати спливаюче вікно для відображення детальної інформації та як форму замовлення, якщо ми створюємо індивідуальний магазин. Дізнайтеся більше про те, як показувати детальну інформацію за допомогою спливаючих вікон у цій відеопрезентації.

FAQ

Що таке спеціальний тип вмісту?

Це допоможе вам створити публікацію WordPress, яка відрізняється від публікації чи сторінки. Ви можете використовувати різні макети, метадані та параметри, щоб створити те, що вам підходить.

Як користувацький тип вмісту вплине на швидкість завантаження мого веб-сайту?

Користувацький тип контенту не ускладнює сайт, на відміну від кастомного типу публікації. Це пов’язано з особливостями збереження даних. Тому ви не помітите жодних змін у швидкості завантаження сайту, якщо створите власний тип вмісту.

Як працювати з власним типом контенту: редагувати, додавати нові?

З ним можна працювати так само, як зі звичайними публікаціями чи сторінками. Якщо ви створите спеціальний тип вмісту та назвете його, наприклад, «Продукти», ви побачите таку вкладку на своїй консолі та зможете з нею працювати.

Чи можна створити спеціальний тип вмісту без додаткових плагінів?

Ви можете зробити це за допомогою коду HTML. Однак, оскільки за замовчуванням у WordPress такої функції немає, вам потрібно розширити її можливості за допомогою додаткових інструментів.

Висновок і наступні кроки

Модуль спеціального типу вмісту JetEngine чудово допоможе, якщо вам потрібно створити вміст, який відрізняється від сторінки чи публікації. З його допомогою ви можете додати будь-яку кількість елементів, які не завдадуть шкоди базі даних. Зрештою, це означає швидші запити, швидшу фільтрацію та менше використання ресурсів сервера.

Крім того, JetEngine підтримує REST API, який допомагає вам із широкими можливостями плагінів:

 • створити форму на одному сайті та редагувати елементи ККТ на іншому сайті через цю форму;
 • підключити сторонню програму до сайту;
 • отримати дані з будь-якої програми через ключ API безпосередньо на ваш CCT;
 • і набагато більше.

У подальших версіях CCT від Crocoblock ми плануємо додати:

 • Сумісність зі списками карт
 • Підтримка індексатора для фільтрів
 • Зв’язки між типами вмісту (подібні до типів публікацій)
 • Можливість виведення даних у форматі таблиці з фільтрами на передній частині
 • Можливість виведення даних у графічному форматі на інтерфейс

Чи пробували ви модуль Custom Content Type? Чи легко вам було зрозуміти, як ним користуватися? Чи вважаєте ви цей модуль корисним загалом? Ми з нетерпінням чекаємо ваших відгуків у коментарях нижче.

Якщо вас цікавить послуга “сайт візітка”, заказати можна тут, в веб-студії filandor. Студія працює багато років та надає комплексні послуги.

Джерело: https://crocoblock.com/blog/custom-content-type-brand-new-data-storage-approach/

Related posts