Що таке проксі та як його можна використовувати

Що таке проксі та як його можна використовувати

Зміст статті

Сьогодні ми пояснимо, що таке проксі та як його можна використовувати. Це послуга, яка допоможе анонімно використовувати мережу. Іноді його плутають із такою послугою, як VPN, який використовується для аналогічних цілей.

Ще ми розповімо, як ви можете використовувати вбудований у Windows 10 проксі.

Що таке проксі-сервер?

Проксі — це комп’ютерне обладнання, яке є посередником між комп’ютером клієнта і сервером призначення. Це означає, що проксі-сервер, отримуючи запити від вашого браузера на доступ до будь-якої сторінки, фільтрує їх і приховує вашу справжню IP-адресу.

Проксі сервер

Іншими словами, ви не безпосередньо відвідуєте веб-сайт, а відправляєте свої дані та отримуєте дані сайту через проксі. Саме тому сторінка, яку ви відвідуєте, не буде знати вашу реальну IP-адресу, а бачитиме проксі-адресу користувача з іншої країни.

Для чого потрібний проксі-сервер

Проксі часто-густо використовують для перегляду вмісту на сторінках, які заблоковані з будь-якої причини. Наприклад, через проксі можна отримати доступ до заблокованого у вашій країні сайту.

Також часто проксі-сервіси блокують файли cookie, скрипти та інші об’єкти, розміщені на веб-сайтах. Тому їх використовують для конфіденційного перегляду веб-сайтів.

Слід зазначити, що використовувати безкоштовні проксі потрібно з обережністю. Пам’ятайте, що всі ваші дані будуть проходити через їх сервери. Найкраще не використовувати веб-проксі, які не належать до надійних компаній або показують занадто багато реклами. Щоб вибрати надійний проксі-сервер, ми рекомендуємо вам використовувати рейтинг проксі.

Також пам’ятайте, що проксі-сервер приховує лише вашу IP-адресу. Це означає, що є ймовірність того, що зловмисники можуть отримати доступ до інших переданих вами даних.

Для більш безпечного використання Інтернету можна використовувати VPN. Відмінність VPN від проксі полягає в тому, що він шифрує всю інформацію, що проходить через них. Тому при шифруванні даних, навіть якщо ваші повідомлення були перехоплені, отримати дані про перегляд буде не так просто.

Як настроїти проксі-сервер у Windows 10

Якщо ви хочете налаштувати локальний проксі, Windows 10 має для цього вбудований інструмент. Для цього увійдіть в меню налаштувань, відкривши меню Пуск і натиснувши піктограму зірочки у лівому стовпчику. Опинившись усередині, ви повинні натиснути на опцію «Мережа та Інтернет».

У цьому меню зліва у вас буде кілька варіантів налаштування різних служб. Натисніть Проксі, щоб отримати доступ до меню конфігурації цих служб.

Опинившись у меню проксі, перейдіть в опцію «Використовувати проксі-сервер» та позначте його як увімкнений. Нижче ви можете ввести IP-адресу проксі-сервера, яку ви хочете використовувати, і його порт, а також є поле, в якому можна включити веб-сторінки, які ви бажаєте виключити з перегляду цього проксі-сервера. Як тільки все буде налаштовано, натисніть кнопку «Зберегти», і зміни будуть застосовані.

Налаштувати проксі у Windows 10

Якщо ви хочете безкоштовно зробити сайт, зробити це можна на конструкторіБезкоштовний конструктор сайтів Украина.

Джерело: https://prokomputer.ru/chto-takoe-proksi-i-kak-ego-mozhno-ispolzovat-chtoby-ostavatsya-anonimnym-internete/

Related posts