Редактор Гутенберга зараз тестується на Tumblr і веб-додатках Day One – WP Tavern

Редактор Гутенберга зараз тестується на Tumblr і веб-додатках Day One – WP Tavern

ви можете скористатись послугами веб-студії філандор, Замовити Сайт тут. Студія не перший рік надає послуги.

Одне з найбільш спонукаючих до роздумів висловлювань WordCamp Europe 2022 було, коли Метт Малленвег сказав: «Я вірю, що Гутенберг може бути більшим внеском у світ, ніж сам WordPress».

Це не перший випадок, коли Мулленвег представляє таке бачення переваги Гутенберга як проекту з відкритим кодом. У запитаннях і відповідях після його звернення до State of the Word у 2021 році він сказав: «Гутенберг — це щось навіть більше, ніж WordPress, який в основному говорить, як ми редагуємо та створюємо Інтернет? І як ми можемо залучити до співпраці якомога більше людей, як власних, так і відкритих?»

Зроблення Гутенберга доступним для широкої мережі було частиною міркувань за подвійним ліцензуванням проекту за GPL та MIT. Ліцензія Массачусетського технологічного інституту краще підтримує власне використання, зокрема використання мобільних додатків (де GPL не є поширеним).

Гутенберг уже знаходить власну долю за межами WordPress. Такі проекти, як Drupal Gutenberg і Laraberg, були одними з перших зародків ширшої екосистеми Gutenberg, демонструючи, що інші спільноти, крім WordPress, знаходять цінність у проекті та можуть адаптувати його для використання у своїх програмах. На WordCamp Europe Мулленвег оголосив, що і Tumblr, і Day One зараз тестують Гутенберга у своїх веб-додатках.

Користувачі Tumblr, які хочуть отримати доступ до нового бета-редактора постів, який отримав кодову назву «Gutenblr», можуть натиснути підказку у верхній частині сторінки, щоб переключитися. Поки що він ще тестується.

Редактор Гутенберга зараз тестується на Tumblr і веб-додатках Day One – WP Tavern

Активація бета-версії розблокує новий редактор на основі Гутенберга з переробленими кнопками та значками. Користувачі можуть публікувати серію кількох блоків у тому, що виглядає як міні-редактор записів. Певні блоки можна перетягувати та опускати в іншому порядку на чернетці, але це все ще трохи помилково. Редактор Tumblr цікавий у використанні порівняно з версією Гутенберга від WordPress, яка робить набагато більше, але за рахунок того, що потрібно підтримувати набагато більше налаштувань і елементів керування.

Редактор Гутенберга зараз тестується на Tumblr і веб-додатках Day One – WP Tavern

Коли Automattic придбала Tumblr у 2019 році, Малленвег був відверто про свій намір замінити сервер Tumblr на WordPress.

«WordPress — це веб-операційна система з відкритим вихідним кодом, яка може забезпечувати практично будь-що, включно з Tumblr.com, але це також велика властивість, тому потрібно трохи з’ясувати та перенести», — сказав Малленвег.

Через два роки, у листопаді 2021 року, журнал змін Tumblr зазначив, що команда розробників працює над новою основною версією бета-версії редактора дописів у мережі, використовуючи частини Гутенберга. У Twitter розмова обговорюючи архітектуру Tumblr, головний архітектор Gutenberg Матіас Вентура сказав, що його реалізація Gutenberg зберігає все як JSON, тоді як WordPress серіалізує HTML як досвід за замовчуванням, оскільки він повинен працювати з екосистемою. В обох випадках блоки створюються як структуровані дані.

«Я особисто з нетерпінням чекаю, коли ви зможете просто копіювати та вставляти блоки між платформами, як це робите із шаблонами!» Про це заявив Матіас Вентура, публікуючи в Твіттері скріншоти Гутенберга на Tumblr і Day One.

Така взаємодія між додатками схожа на ідею проекту Block Protocol. Він спрямований на побудову системи блоків для вбудовування інтерактивних блоків у будь-який веб-додаток. Оскільки все більше Інтернету охоплює парадигму блоків, було б корисно мати можливість спільного використання блоків через стандартизований протокол.

Специфікацію Block Protocol розробляє команда HASH, яка наразі наймає розробника WordPress для створення плагіна Block Protocol Gutenberg. Мета плагіна — «розблокувати всю екосистему блоків протоколу блоків для всіх користувачів WordPress (як технічних, так і не)», що розширить діапазон блоків, доступних користувачам Gutenberg.

Коли було оголошено про проект Block Protocol, малоймовірно, що він буде використовувати Гутенберга як основу для своєї специфікації. Однак не можна ігнорувати широке використання Гутенберга в Інтернеті. Цей майбутній плагін, схоже, більше схожий на міст або з’єднувач, який гарантує, що Гутенберг все ще актуальний в екосистемі Block Protocol.

WordPress є важливим гравцем у створенні обох блоків і інтуїтивно зрозумілим редактором для їх публікації, як основний інкубатор для початкової розробки Гутенберга і, по суті, його перший користувач. Редактор блоків, який відкриває шлях до більшої кількості програм, таких як Tumblr і Day One, є важливою віхою, і надихає бачити співпрацю над ініціативою, яка з’єднує користувачів Gutenberg з іншим глобальним реєстром блоків, призначеним для переміщення між додатками в Інтернеті.

Джерело: https://wptavern.com/gutenberg-editor-now-in-testing-on-tumblr-and-day-one-web-apps

Related posts