Покроковий план, як стартувати на фрилансі

Покроковий план, як стартувати на фрилансі

Ви чули про ефективність телеграм роботів? Конструктор ботів телеграм від filandor. Зовсім не обов’язково замовляти розробку.

Щоразу, коли ми хочемо повернути своє життя в інший бік і почати жити із чистого аркуша, у голові натисніть на запитання: «А може, не варто?», «А чи зможу я?» Внутрішній голос вигадує мільйон відмовок, аби тільки не почати діяти.

У цій статті я хочу поділитися власним досвідом про свій старт на фрилансі, зокрема на одному з топових сервісів Freelancehunt. Будьте впевнені, що прочитавши цю статтю, висловіть порцію мотивації та чітке переконання, що обов’язково потрібно щось робити! Що саме? Читайте далі!

Покроковий план, як стартувати на фрилансі

Дивіться в очі своєму страху

На 101% впевнений, що кожен із вами знайомий з відчуттям нестримного страху всередині, з почуттям тривоги та переживань про те, що ось-ось щось піде не так.

навіть ми навіть не підозрюємо, що більшого не ми керуємо всіма діями, а саме страх керує нами. Це він мимоволі змушує нас відмовитися від багатьох речей, які ми так щиро бажаємо. Ми наче ляльки, якими грає величезний монстр.

Начебто все просто: бажання є, можливості теж, але чому так складно просто взяти і зробити? Хочу бути чесною — я особисто інші розів давала задню, як тільки справа доходила до дій. Завдяки сучасній літературі та масі книг із саморозвитком (яким я обов’язково поділюся в наступних статтях) я почала аналізувати свої вчинки. І зрозуміла простустину — якщо хочеш жити прекрасним життям, яке буде повне цікавих моментів, потрібно навчитися дивитися в очі своєму страху. Іти саме туди, де страшно. Робити те, чого боїшся найбільше. Це допоможе стати непереможним у житті. І чим більше страхів ви переможете, тим крутіше відчуєте свою внутрішню силу.

Говорячи про фриланс, маючи сильне бажання, я завжди відкладала цю справу потім. Я постійно боялася засудження з боку суспільства, я боялася, що я чимось гірша за інших і в мене нічого не вийде. Але знаєте, що я зробила? Думаю, що відповідь передбачувана — я зробила крок назустріч страхам усередині, і мені сподобалося.

Виходьте із зони комфорту

Важливо розуміти, що коли ви намагаєтеся зробити щось нове для себе, то, до чого зовсім не звикли, ви цілком виходите зі своєї зони комфорту. Це нелегко і не кожен під силу, але один можу сказати точно — тільки так ви можете досягти чогось та отримати певний результат.

Не знаю, як в інших, але я мала страшний дискомфорт, щоб ризикнути зробити першу ставку на фрилансі. Спочатку я просто дивилася, як це зробили інші, і боялася зробити свою. Зараз я дивлюся на цю час із самоіронічним глузуванням, але тоді, повірте, мені було дуже страшно. Якщо хтось із вас відчуває те саме, не турбуйтеся, у вас обов’язково все вийде. Просто вийдіть зі своєї зони комфорту та заробіть перший крок. Запевняю вас, вам подобається. Це як азартна гра, де ти входиш у кураж і вже не можеш зупинитися.

Пробуючи, ви нічого не втрачаєте

Я ще не переконалася, що вас пробували? Мені завжди подобалась одна дуже крута цитата, і вона звучить так: «Найбільше ризикує той, хто не ризикує зовсім». Просто на хвилинку зануртеся в її глибину. Якщо ми не будемо ризикувати, то наше життя перетвориться на суцільний колообіг одноманітності та монотонної рутини. Що може бути гірше?

Якщо ви ще думаєте, чи варто спробувати себе як фрилансер і зайнятися улюбленою справою, просто поставте собі запитання, що ви втрачаєте? Я особисто нічого не втратила, а навіть отримала. Я навчилася боротися за свою мрію, йти проти страхів, виходити із зони комфорту та багато іншого.

Будуємо алгоритм дій для старту

Отже, перейдемо до найголовнішого. Як же діяти для успішного старту в кар’єрі фрилансера? Насамперед визначте платформи, на яких ви працюєте. Я однозначно можу сказати, що Freelancehunt — найзручніший і топовий сервіс для роботи фрилансера. Свого часу його мені порадили на курсах, а тепер я також сміливо можу робити його інше.

Чому? На це є багато причин. Максимально зручний інтерфейс — мені здається, сервіс весь простий, що навіть моя бабуся змогла б там розібратися . Суперська технічна підтримка, яка завжди надасть необхідну вам допомогу. Нескінченна кількість робіт, конкурсів та вакансій у різних напрямках. Було б бажання, а можливості там точно знайдуться. Загалом з власного досвіду можу сказати, що інші українські сервіси стоять десь осторонь. Тому не сумнівайтеся та зробіть правильний вибір.

Рухаємося далі, визначившись із сервісами. Все, що я зазначила (страхи, зона комфорту та ризик), — це, звичайно, важливо. Але найважливіше — це конкретні дії, які повністю здійснити свою мрію.

1. Визначте свій власний орієнтир і мотивацію.

Особливо для мене головним орієнтиром стало те, що, працюючи на фрилансі, я залишаюся незалежною. Водночас я вивчила можливості заробітку і розумію, що це дуже крута мотивація рухатися в цьому напрямку. Підкресліть для себе, чому саме ви хочете цим займатися і що запалює у вас вогник усередині для просування. Нагадуйте собі про це щоразу, коли починаєте сумніватися.

2. Складіть чіткий графік роботи.

Так, фриланс — це круто, але має бути дисципліна. Напишіть власний графік роботи. Наприклад, я зробила свій графік максимально зручним для себе — з 10 до 17. І навіть якщо у мене немає замовлень, я все одно продовжую працювати та розвивати свої навички.

3. Створіть атмосферне робоче місце.

Погоджуюсь, що іноді хочеться валятися у ліжку з ноутбуком, але й тут не забуваємо про дисципліну. Облаштуйте вдома гарний куточок, в якому вам буде комфортно працювати. Навколишнє середовище дуже впливає на нашу настрій і відчуття, тому для продуктивної роботи важливо брати це до уваги.

4. Не впадайте в депресію, якщо не вийдете з першого разу.

Фріланс — справа дуже кропітка, особливо на старті. Тут присутня величезна конкуренція, і ймовірність того, що все вийде з першої хвилини, дорівнює майже нулю.

Я особисто знаю, як складно починати, як складно знайти першого клієнта, але головне — не здавайтеся. Важливо не зупинятися і щодня пробувати та пробувати. Пам’ятайте, дії — це шлях до успіху.

5. Проаналізуйте своїх конкурентів.

Я дуже довго не могла збагнути, що я роблю не так. Потім я дійшов висновку, що мені потрібно брати приклад з іншими фрилансерами, які досягли гарного результату. Я переглянула сотню сторінок інших людей, і в голові з’єднався певний пазл, чому у мене не виходити. Мені здається, що можна виділити певні лайфхакі в цій справі, і це вистачити на нову статтю . Тому я обов’язково ще торкнуся цієї теми, як тільки особисто буду впевнена, що ці лайфхаки робочі.

Декілька практичних рекомендацій для новачків на Freelancehunt

Обов’язково якісно заповніть свій профіль, це справді важлива роль. Якщо клієнти, вибираючи виконавця свого проекту, заходять на сторінку фрилансерів, щоб дізнатися про них детальніше.

До того ж мало хто надає значення фотографій профілю, а дарма. Адже фотографія має посил плюс привертає увагу. За статистикою люди, які посміхаються на аватарках, привертають увагу вдвічі частіше, а люди без фото чи з такими фото, де особа навіть не дивиться в камеру, зовсім не мають попиту та інтересу. Аналізуючи інших фрилансерів, я помітила, що величезну популярність та успіх люди мають з яскравими та насиченими фонами на фото. Збіг? не думаю!

Запостіть круте портфоліо, додайте туди свої найкращі роботи і не переставте вдосконалюватися в цій справі. Можете погортати сторінки інших фрилансерів та надихнутися ідеями. Я точно можу сказати, що на Фрілансханти маса творчих та оригінальних людей, які заповнюють портфоліо далеко не банальними роботами, що теж так само грає на руку.

Висновок

Нехай я тільки на початковій стадії шляху як фрилансер, але запевняю, що за цим майбутнє. Кожного нового дня ми маємо розвиватися і вивчати щось нове. Я впевнена у своїх силах і знаю, що кожен, хто читає цю статию, нічим не гірший, а отже, і у вас все вийде. Просто дійте, адже не виходити тільки у тих, хто сидить на дивані та скаржиться на життя, поки інші зібрані всі двері на своєму шляху. А найкрутіше, що двері Freelancehunt відчинені для всіх, тільки зробіть крок на шляху до своєї мрії!

Від редакції. Якщо вам сподобалася стаття і ви також хочете поділитися своєю думкою із читачами, пиши нам. Чекаємо на вашій історії!

Джерело: https://freelancehunt.com/blog/buti-chi-nie-buti-pokrokovii-plan-iak-startuvati-na-frilansi-2/

Related posts