Джеймі Марсленд відтворює домашню сторінку WordPress.org за 20 хвилин за допомогою редактора блоків – WP Tavern

Джеймі Марсленд відтворює домашню сторінку WordPress.org за 20 хвилин за допомогою редактора блоків – WP Tavern

ви можете скористатись послугами веб-студії філандор, Замовити Сайт тут. Студія не перший рік надає послуги.

У відповідь на нещодавню суперечку про те, скільки часу має знадобитися для реалізації дизайну нової домашньої сторінки та сторінки завантаження WordPress.org, YouTuber Gutenberg Джеймі Марсленд вирішив спробувати відтворити його за допомогою редактора блоків.

Метт Малленвег прокоментував плани щодо розробки нових проектів, сказавши, що на реалізацію мали піти «години, а не тижні». Його найбільш запальні коментарі, які розпалили подальші розмови про реалії роботи з редактором блоків, стосувалися конкурентів WordPress.

«Це такий базовий макет, що важко уявити, щоб на нього одній людині знадобилося більше одного дня на Squarespace, Wix, Webflow чи одному з конструкторів сторінок WP», — сказав Малленвег.

Марсленд вирішив прийняти виклик за допомогою Гутенберга. Для цієї вправи він використав найновішу тему WordPress за замовчуванням, Twenty Twenty-Two. Його результати не ідентичні новим дизайнам WordPress, але дуже близькі, і він зміг створити домашню сторінку приблизно за 20 хвилин.

У відео (вставленому нижче) Марсленд розповідає про створення кожного розділу домашньої сторінки. Його можна назвати досвідченим користувачем редактора блоків. Він може швидко перемішувати рядки, стовпці та групи, регулюючи за потреби відступи та поля, а також призначати кожному розділу відповідний колір для дизайну. На даний момент це не те, що більшість пересічних користувачів WordPress можуть зробити, тому відео викликало такий сильний відгук у глядачів. YouTube-канал Marsland спрямований на допомогу користувачам у створенні сторінок за допомогою Gutenberg і магазинів за допомогою WooCommerce.

«Я зробив висновок, що досить легко швидко виконати 95% дизайну, але останні 5% завжди займають найбільше часу», — сказав Марсленд. «Я припускаю, що причиною затримок був радше внутрішній процес, але без участі важко сказати напевно. Я справді хотів показати, що це не проблема Гутенберга у створенні дизайну (як Метт Малленвег згадав Wix і Squarespace та інші WP pagebuilders).»

Алекс Шилс, учасник проекту, спонсорований Automattic, назвав кілька пунктів, не пов’язаних із редактором блоків, які спричинили затримки, зокрема роботу над «розумними стандартами для a11y, швидкості відгуку, сумісності з браузером, SEO та продуктивності», а також співпрацюючи з авторами на різних континентах.

У відповідь на спробу Marsland розробник WordPress Патрік Бенер прокоментував, що маленькі деталі залишаються надзвичайно важливими. «Ви точно можете відрізнити, що було спершу спричинено дизайном, а що створено в редакторі», — Бойнер сказав.

Через п’ять років після дебюту Гутенберга в WordPress розробники тем все ще стикаються з проблемою втілити в життя дизайни, які не були створені з урахуванням підходу блокування.

«Сьогодні залишається принципово складним або неможливим взяти традиційний макет сторінки та виконати його за допомогою блоків», — сказав розробник WordPress Джон Браун. «Це проблема.

«Звичайно, блоки підходять для «спроектування сторінки в браузері» та прийняття того, що ви отримуєте від блоків, але блокам продовжує бракувати гнучкості та елементів керування, необхідних для створення адаптивного, доступного, ідеального піксельного макета на основі макету. .

«Те, що раніше займало день і дюжину рядків php і десяток рядків css, тепер займає тижні для створення власних блоків, оскільки основні блоки не можна легко налаштувати за допомогою хуків, і їм бракує базових необхідних елементів керування».

Співавтори Gutenberg досягають успіхів, запроваджуючи плавну типографіку та відстежуючи низку проблем, пов’язаних із покращенням узгодженості інструментів дизайну. Тим часом розробники тем терплять необхідні труднощі, оскільки редактор блоків дозріває для тих, хто сподівається зробити їхні проекти миттєво реагуючими.

«Я створював повну тему FSE з нуля і був здивований тим, яку частину свого дизайну я зміг успішно відтворити за допомогою редактора, theme.json і користувацького CSS від мінімального до жодного», — сказав ветеран розробника тем Майк МакАлістер. . «Звичайно, потрібно було багато попрацювати, але все одно я був вражений.

«Однак, як зазначає Джон, щойно вам потрібно щось налаштувати для меншого екрана (або більшого, якщо ви наважуєтеся спробувати мобільний дизайн у редакторі), ви натрапляєте на стіну. Особливо це помітно з полями, відступами та проміжками між блоками, які ще не мають адаптивних елементів керування. Ви можете побачити це скориговано за допомогою CSS у новій темі на .org».

Чуйність — це одна з проблем, яку Шилс зазначив, чому впровадження дизайну займало більше часу, ніж просто відтворення дизайну в редакторі блоків.

«Однак є натяки на покращення швидкості реагування», — прокоментував МакАлістер. «Fluid typography і clamp(), безумовно, допомогли контролювати типографіку, але завжди будуть обставини, коли вам потрібен ще точніший контроль. Кожен інший розробник сайтів вирішив це, немає причин думати, що WordPress не може або не хоче. (Я дуже сподіваюся на це, оскільки зараз ~50-60% трафіку надходить із мобільних пристроїв!)

«Один із найкращих способів подолати ці труднощі зростання — це якомога більше досліджувати — використовувати редактор і FSE для створення якомога більшої кількості сценаріїв реального життя, щоб виявити ці сліпі плями».

Коротка вправа Marsland показує, наскільки близько ви можете наблизитися до відтворення дизайну WordPress.org за короткий проміжок часу, якщо ви добре знаєте редактор блоків. Він успішно довів, що користувальницький інтерфейс для створення сторінок Гутенберга не заважає відтворювати дизайни, створені в інших програмах. Швидше, це всі інші пов’язані пункти контрольного списку, які розробники зазвичай мають вирішувати поза редактором, включаючи доступність, швидкість реагування та міркування щодо SEO. Чим ближче Gutenberg зможе наблизитися до зменшення додаткової роботи, пов’язаної зі швидкістю реагування та доступністю, тим доступнішим він буде для звичайних користувачів, які намагаються створювати проекти, про які мріють самостійно.

Джерело: https://wptavern.com/jamie-marsland-recreates-wordpress-org-homepage-in-20-minutes-using-the-block-editor

Related posts