Для чого потрібна Платформа як послуга (PaaS)

Для чого потрібна Платформа як послуга (PaaS)

Зміст статті

Платформа як послуга (PaaS) – це комплекс сервісів, розташований у хмарі, який служить для створення програм. PaaS ідеально підходить розробникам та програмістам, оскільки дозволяє розробляти, а також здійснювати запуск та управління своїми власними додатками, не витрачаючи час на утримання та обслуговування інфраструктури та програм необхідні для процесу розробки. Також вам не доведеться придбати ліцензії для ПЗ.

Під час створення вашого проекту ви зможете уникнути додаткового навантаження. Вам уже не потрібно буде встановлювати обладнання, обслуговувати сервери, оновлювати програмне забезпечення та купувати ліцензії. Все, що вам потрібно буде зробити – звернутися до постачальника PaaS cloud, у якого розміщена платформа для надання вам готового середовища, необхідну для запуску вашого проекту.

Відмінності між PaaS, IaaS та SaaS

Іншими варіантами є Інфраструктура як послуга (IaaS) та Платформа як послуга (SaaS).

Відмінності між PaaS, IaaS та SaaS

Як правило, термін «як послуга» стосується служби, що надається іншою стороною, щоб розробники могли зосередитися на конкретних завданнях, таких як створення додатків та сервісів.

У випадку IaaS провайдер управляє для вас інфраструктурою (сервери, мережа, віртуалізація та сховище) через хмару. Користувач отримує доступ до орендованої інфраструктури і може керувати та встановлювати операційні системи, програми та проміжне ПЗ. А постачальник управляє апаратними системами, мережами, жорсткими дисками, сховищем та серверами. Крім того, він відповідає за запобігання простоям, ремонт та усунення несправностей обладнання.

У SaaS постачальник управляє програмою для вас. Він обробляє оновлення, виправлення помилок та інше загальне обслуговування програмного забезпечення, коли ви підключаєтеся до нього через веб-браузер або API. Також відпадає необхідність встановлювати програму на кожен окремий комп’ютер.

Переваги PaaS

PaaS — відмінний варіант для розробників та програмістів, які мають ідеї та пишуть код, щоб втілити їх у життя, але не мають або не хочуть мати обладнання та клопоту, пов’язаного з його обслуговуванням.

Вони можуть синхронізувати код з PaaS і запускати свої програми, використовуючи апаратне та програмне забезпечення, яке міститься та обслуговується постачальником. Це дозволяє проводити розробку з меншою кількістю відволікаючих факторів, а також скорочує обсяг налаштування інфраструктури та кодування. PaaS знаходиться в хмарі, і це дозволяє легко масштабувати проекти, а також забезпечує простий процес зміни постачальника.

На що звернути увагу під час вибору постачальника PaaS

  • Які функції надаються? Чи може ваша програма коректно працювати з ними? У міру того, як ваш додаток буде зростати, буде збільшуватися і кількість користувачів. Ви повинні переконатися, що ви зможете легко налаштувати його відповідно до ваших запитів.
  • Чи оптимізований він для мови та фреймворку, що використовується вами?
  • Чи є тих підтримка? Переконайтеся, що постачальник має хороші відгуки.
  • Скільки користувачів буде користуватися вашою програмою? Чим більше користувачів, тим повільніше воно працює і тим складніше буде перейти від одного постачальника до іншого.

Якщо вас цікавить послуга “бесплатный сайт”, заказати можна Бесплатный конструктор сайтов Украина.

Джерело: https://prokomputer.ru/dlya-chego-nuzhna-platforma-kak-usluga-paas/

Related posts