5 найкращих блокових тем WordPress для Gutenberg (БЕЗКОШТОВНО)

5 найкращих блокових тем WordPress для Gutenberg (БЕЗКОШТОВНО)

Битва почалася: є люди, яким подобається Gutenberg і функція редагування сайту (SE) або повного редагування сайту (FSE), і ті, хто віддає перевагу старій добрій класичній структурі шаблону WordPress і конструкторам сторінок WYSIWYG. Обом сторонам дійсно є що сказати. Але єдине, що ми можемо ігнорувати тут, це те, що редагування сайтів є чимось революційним, і часи SE цілком і справді настали.

Ось чому настав час поговорити про блокові теми WordPress.

Зміст

Блокова тема та типи тем WordPress

Структура блокових тем кардинально відрізняється від класичних, тому оновлення WordPress 5.9 з повним редагуванням сайту не було схожим на більшість інших оновлень, коли існуючий функціонал просто розширювався – цього разу блокові теми отримали іншу структуру тем.

Але перш ніж говорити про це, давайте прояснимо тему іменування тем WordPress. Існує велика плутанина щодо термінології, і команді WordPress навіть довелося провести спеціальне обговорення перед версією 5.9, щоб внести деякі роз’яснення. Отже, є чотири типи тем WordPress:

  • класичний;
  • гібридний;
  • блокувати;
  • універсальний.

Класичні теми

Ми всі дуже добре знаємо класичні теми – вони були навколо протягом усієї історії WordPress. Вони мають класичну структуру шаблонів на основі шаблонів PHP, де HTML змішується з фрагментами PHP.

Ми можемо побачити основні шаблони в папці теми, наприклад index.php, singular.php, archive.php, і інші. Крім того, додаткові шаблони та частини шаблонів можна розміщувати окремо в дочірніх папках. Таких шаблонів і частин шаблону може бути різна кількість, але основний принцип залишається незмінним.

Класичні теми використовують налаштування, віджети та сторінки налаштувань меню (тоді як у блокових темах їх немає).

класичні шаблони тем
Структура теми класичної теми Kava

Гібридні теми

Такі теми більш класичні, але мають деякі особливості блокових тем. Їх відмінною рисою є theme.json який об’єднує всі параметри стилю, які надходять з різних джерел (ядро, тема, користувач), в одному місці, тому їх усі можна налаштувати в редакторі блоків, і кожен блок можна налаштувати окремо. У той же час він дозволяє поставити в чергу лише необхідні стилі на сторінці. Це також дає більше контролю розробнику; наприклад, вони можуть легко залишити лише певні стилі шрифтів і палітри кольорів для клієнта, тому що вони можуть зіпсувати дизайн, якщо в настроювачі буде занадто великий список параметрів.

Можуть бути й інші функції, навіть повне редагування сайту, але це називається «гібридним», тому що він поєднує всілякі варіації класичних тем, змішаних із типами блокових тем.

Блокувати теми

ПРИМІТКА

«Блокувати теми» означає те саме, що «теми з підтримкою редактора сайту» або «теми SE». Але їх не слід плутати з різними видами так званих «блокових» тем, випущених кілька років тому, які насправді не підтримують SE, але використовують блоки більшою мірою, ніж більшість класичних — такі теми є гібридними. .

Блокові теми були представлені в січні 2022 року з версією WordPress 5.9. Звичайно, експериментальні блокові теми існували набагато раніше. Але після того випуску блочна тема стала темою WordPress за замовчуванням після встановлення. Станом на листопад 2022 року (коли була написана ця стаття) функція повного редагування сайту все ще перебуває в бета-версії.

Отже, що таке тема блоку?

Ми всі знаємо Гутенберга, правда? Він майже завжди використовується для редагування публікацій, навіть якщо ви використовуєте конструктори сторінок.

Основним будівельним елементом Гутенберга є блок, і, використовуючи цей редактор, ми збираємо сторінку з блоків, заповнюючи порожнє «полотно» публікації, щоб отримати щось значуще на передній частині.

А тепер уявіть, що весь веб-сайт, від верхнього до нижнього колонтитула, включаючи меню, віджети та бічні панелі, є однією великою публікацією, яку можна редагувати за допомогою Gutenberg. Це саме те, що тема блоку. Він працює з візерунками, багаторазовими блоками та шаблонами. Ви можете окремо редагувати кожну сторінку, публікацію чи власний тип публікації, змінюючи верхній, нижній колонтитул та інші розділи для цієї конкретної сторінки чи публікації.

Блокові теми не використовують традиційні інформаційні панелі настройок, меню та віджетів оскільки ви змінюєте їх безпосередньо для конкретного шаблону. Крім того, він не використовує класичну ієрархію шаблонів або шаблони PHP. Натомість він має лише кілька файлів конфігурації PHP, але шаблони є файлами HTML із розміткою Гутенберга та стилями, що зберігаються в JSON. Але спеціальні (створені користувачем) шаблони зберігаються в базі даних.

Структура файлу виглядає так:

структура шаблону блокової теми

Чи означає це, що для роботи з новою структурою теми потрібні інші плагіни та зовсім інший підхід? Насправді ні – тому що тут працюватиме те, що підтримує Gutenberg, включаючи Crocoblock JetEngine та інші плагіни.

Деякі розробники дуже захоплюються блоковими темами; інші налаштовані трохи скептично. Але всі погоджуються констатувати той факт, що майбутнє блокових тем цілком залежить від розвитку та просування Гутенберга. Станом на кінець 2022 року ще багато чого потрібно зробити, щоб навіть наблизитися до функціональності та гнучкості класичних тем. Звісно, ​​я говорю про найкращих представників (бо в купі бувають погані яблука). Тим не менш, блокові теми вже дивовижні для простих веб-сайтів. Вони легкі та дають можливість редагувати кожну їх частину без будь-яких знань HTML, CSS і PHP.

Універсальні теми

Такі теми зараз більше на стадії концепції, тому що ми ще чекаємо наступних кроків еволюції блокових тем (але вони вже є, наприклад, Emulsion та інші). Як випливає з назви, універсальні теми повинні поєднувати функції блокових і класичних тем. Наприклад, вони повинні зберігати настроювач, меню та інформаційні панелі віджетів, забезпечуючи можливість використання повної функції редагування сайту.

Ідея універсальних тем народилася тому, що виникає логічне запитання:

«Що, якби я сьогодні створив веб-сайт на основі класичної теми, доклавши зусиль і часу. Але пізніше я захочу насолоджуватися всіма функціями повного редагування сайту – тож чи потрібно мені перебудовувати весь веб-сайт?«

Оскільки блочні теми все ще потребують доопрацювання, необхідно створити міст між класичними та блоковими. І таким містком мають стати загальнолюдські теми. Проблема в тому, що це не так просто; це вимагає багато зусиль і часу. Тож, напевно, лише найпопулярніші теми підуть на таке завдання.

П’ять безкоштовних блокових тем WordPress, які вам сподобаються

На відміну від класичних тем, які демонструють свої шаблони сторінок, блокові теми демонструють свої візерунки та колірні схеми, а також кількість готових частин шаблону. Також може змінюватися кількість HTML-шаблонів і, звичайно, інші особливості.

Якщо ви хочете побачити всі безкоштовні теми, доступні в офіційному каталозі WordPress, просто виберіть «редагування сайту» у фільтрах функцій на Вигляд > Теми > Додати новий сторінки.

Зловити FSE

Злови тему FSE

Ця тема містить 15 шаблонів, 15 шаблонів блоків і дев’ять частин шаблону. Він також має настроювач для зміни назви веб-сайту та домашньої сторінки та додавання власного CSS. Є одно- та двоколонкові шаблони та шаблони WooCommerce.

Gutenify FSE

Тема Gutenify FSE

Gutenify має дев’ять шаблонів, три частини шаблону та 13 шаблонів. Він пропонує адаптивний дизайн, варіанти кольорів, шрифти Google, тіні та стовпці рядків, які можна налаштувати.

Бріксі

Тема WordPress Bricksy

Ця тема містить 13 шаблонів і шість частин шаблону. Крім того, Bricksy пропонує багато красивих шаблонів, відсортованих за темами: подорожі, мода, весілля, загальні та блоги, а також шаблони для колонтитулів. Він має великі можливості редагування; загалом ця тема дуже приємна та проста у використанні.

Туве

Тема Tove WordPress

Ця тема розроблена для кафе та ресторанів, але її можна налаштувати для будь-яких цілей за допомогою повного редагування сайту. Він має п’ять шаблонів за замовчуванням і три частини шаблону, але пропонує понад 40 візерунків для будь-яких цілей, добре класифікованих у редакторі, тому дуже легко знайти візерунок, який ви хочете використати.

Мороз

Морозна тема

Ця тема створена командою WP Engine і активно оновлюється. Є вісім стандартних шаблонів, три частини шаблону та понад 45 шаблонів. Він використовує дуже мінімалістичну чорно-білу кольорову схему, яку, звичайно, можна легко змінити.

FAQ

Що таке теми Гутенберга?

Термін «теми Гутенберга» може стосуватися як блокових тем, так і іноді гібридних чи навіть класичних тем, оптимізованих для використання Гутенберга як основного чи єдиного редактора.

Що викликає головне занепокоєння щодо блокових тем?

Хоча класичні теми використовують багато різних інструментів, в тому числі Гутенберга, розвиток і прогрес блокових тем повністю пов’язані з еволюцією та функціями Гутенберга.

Чи легко редагувати блокові теми?

Так, їх дуже легко редагувати, якщо ви знайомі з Гутенбергом. Але все одно потрібен час, щоб перейти на іншу логіку, якщо ви звикли до класичного інтерфейсу тем.

Резюме

Існує два основних типи тем WordPress: класичні та блокові (SE). Перший тип існує протягом століть; він використовує класичну структуру шаблону та має тисячі плагінів, створених спеціально для нього та його логіки.

Блокові теми – це нова річ; вони повністю покладаються на редактор блоків WordPress і його розробку. Вони пропонують повне редагування сайту, що є чудовою функцією та вдосконаленням. Для багатьох веб-сайтів функціональності, яку він зараз пропонує, цілком достатньо. Але для багатьох ще потрібно додати багато функцій.

Отже, подивимось, що принесе майбутнє.

Якщо вас цікавить послуга “сайт візітка”, заказати можна тут, в веб-студії filandor. Студія працює багато років та надає комплексні послуги.

Джерело: https://crocoblock.com/blog/best-free-wordpress-block-themes/

Related posts